איך מגיעים לטכניון ולאוניברסיטת חיפה?

בעשור האחרון בוצעו שינויים רבים בקווי האוטובוס העירוניים בחיפה. גם על הקווים העולים במעלה הכרמל לא פסחו השינויים, ולכן כיעד הבא במדור ההכוונה שלנו בחרנו בשני יעדים חשובים למגיעים מחוץ לעיר: הטכניון והאוניברסיטה.

איך להגיע ממרכז הארץ לטכניון

במוצ"ש ובימי ראשון בבוקר פועל קו 784 של "אגד" מתל אביב לטכניון דרך כביש החוף.

בשאר הימים והשעות, יש לקחת אוטובוס למרכזית חוף הכרמל או רכבת לתחנת חיפה חוף הכרמל. כל הרכבות לחיפה עוצרות בתחנה זו, ורוב קווי האוטובוס המגיעים מכיוון דרום מסיימים בתחנה זו: 940 הישיר מירושלים, 947 מירושלים דרך פתח תקווה, רעננה ונתניה, 921 מת"א דרך פתח תקווה, רעננה וחדרה, ועוד.

ממרכזית חוף הכרמל לטכניון ניתן לקחת את קו 11 של "אגד", שפועל כל חצי שעה בבוקר וכל שעה בשאר שעות היום (ביום ראשון בבוקר כל 10 דקות).

אם נותר זמן רב עד הנסיעה הבאה של קו 11, כדאי לנסוע בשני אוטובוסים. על פי שיטת המחירים בחיפה, כל כרטיס אוטובוס תקף למשך שעה ואינו מוגבל במספר ההחלפות, ולכן לא תשלמו פעמיים (אלא אם הגעתם לחיפה באוטובוס וכבר רכשתם כרטיס המשך). עולים על קו 123 ויורדים במרכז זיו, בתחנת דרך חנקין פינת קומוי. פונים ימינה לרחוב קומוי, ומיד מאחורי הפינה רואים את התחנה של הקווים לטכניון – 11, 17, 19, 31, 76, 77. קווים אלה נוסעים בתדירות גבוהה – בדרך כלל תחכו פחות מחמש דקות.

למגיעים מבני ברק וירושלים קיימת דרך נוחה יותר להגיע לטכניון בשעות מסוימות: קו 970 מבני ברק וקו 972 מהשכונות החרדיות של ירושלים, שניהם של "אגד", מגיעים למרכז זיו. משם אפשר להמשיך כנ"ל – בקווים 11, 17, 19, 31, 76, 77.

איך להגיע מצפון הארץ לטכניון

קיימים קווים לטכניון ממגוון ערים וכפרים בגליל: נצרת, נצרת עלית, טמרה, מע'אר, אום אל-פחם ועוד. רובם עוברים במקומות מרכזיים כגון צומת כרמיאל, צומת אליקים, משגב, קרית טבעון ונשר. רוב הקווים מופעלים ע"י "נצרת נסיעות ותיירות", וחלקם הקטן ע"י "אגד" וע"י "ג'י בי טורס". ניתן למצוא את המסלולים ולוחות הזמנים של כל הקווים בחיפוש על פי מוצא ויעד במודיעין משרד התחבורה.

אם קווים אלה אינם נוחים לכם, יש להגיע למרכזית המפרץ. ממרכזית המפרץ לטכניון פועל קו 142 של "אגד" בתדירות של בין 10 ל-60 דקות, בשעות הבוקר בלבד.

בשעות שבהן 142 אינו פועל:
למגיעים ברכבת – ממשיכים לתחנת חיפה מרכז השמונה, חוצים את דרך העצמאות ולוקחים את קו 17 לטכניון.
למגיעים באוטובוס – ממרכזית המפרץ לוקחים 123 או 141 עד מרכז זיו (התחנה הראשונה ברחוב חנקין), חוצים את הצומת לכיוון רחוב קומוי, ומרחוב קומוי לוקחים 11, 17, 19, 31, 76, 77 לטכניון. קו 141 מהיר בהרבה מ-123, אך פועל רק עד שעות הצהריים. אגב, מ-123 אפשר לרדת תחנה קודם (בתחנה האחרונה ברחוב טרומפלדור), ואז אין צורך לחצות את הכביש – הקווים לטכיון עוצרים בתחנה שבה ירדתם מ-123.

 כדאי לדעת: הטכניון הוא קמפוס גדול ויש בו שמונה תחנות אוטובוס. כדאי לבדוק מראש היכן עליכם לרדת.

 

איך להגיע ממרכז הארץ לאוניברסיטת חיפה

יש לקחת אוטובוס למרכזית חוף הכרמל או רכבת לתחנת חיפה חוף הכרמל. כל הרכבות לחיפה עוצרות בתחנה זו, ורוב קווי האוטובוס המגיעים מכיוון דרום מסיימים בתחנה זו: 940 הישיר מירושלים, 947 מירושלים דרך פתח תקווה, רעננה ונתניה, 921 מת"א דרך פתח תקווה, רעננה וחדרה, ועוד.

ממרכזית חוף הכרמל לאוניברסיטת חיפה ניתן לקחת את הקווים 46 ו-146 של "אגד", שפועלים כל 15-30 דקות בבוקר וכל שעה בשאר שעות היום.

אם נותר זמן רב עד הנסיעה הבאה של 46 ו-146, כדאי לנסוע בשני אוטובוסים. על פי שיטת המחירים בחיפה, כל כרטיס אוטובוס תקף למשך שעה ואינו מוגבל במספר ההחלפות, ולכן לא תשלמו פעמיים (אלא אם הגעתם לחיפה באוטובוס וכבר רכשתם כרטיס המשך). עולים על אחד הקווים 11, 123, 132, 133, ויורדים במרכז חורב. חוצים את הצומת, ומרחוב חורב לוקחים את אחד הקווים לאוניברסיטה: 24, 30, 37, 37א. קווים אלה נוסעים בתדירות של כל 5-20 דקות.

 

איך להגיע מצפון הארץ לאוניברסיטת חיפה

קיימים קווים לאוניברסיטת חיפה ממגוון ערים וכפרים בצפון הארץ: נהריה, הקריות (כביש עכו), נצרת, נצרת עלית, טמרה, מע'אר, אום אל-פחם ועוד. רובם עוברים במקומות מרכזיים כגון צומת כרמיאל, צומת אליקים, משגב, קרית טבעון ונשר. רוב הקווים מופעלים ע"י "נצרת נסיעות ותיירות", וחלקם הקטן ע"י "אגד" וע"י "ג'י בי טורס". ניתן למצוא את המסלולים ולוחות הזמנים של כל הקווים בחיפוש על פי מוצא ויעד במודיעין משרד התחבורה.

אם אף אחד מהקווים האלה לא עובר לידכם, או שהם אינם פועלים בשעה הרצויה, יש להגיע למרכזית המפרץ. ממרכזית המפרץ לאוניברסיטה פועלים קווים 141 ו-146 של "אגד" בתדירות של כל 5-15 דקות בשעות הבוקר, וכל שעה בשאר שעות היום.

אם נותר זמן רב עד הנסיעה הבאה של 141 ו-146, או בתום שעות הפעילות שלהם, ניתן לנסוע ממרכזית המפרץ לאוניברסיטה בשני אוטובוסים. לוקחים 23, 123, 132, 133 למרכז חורב (קו 23 מהיר בהרבה מהאחרים מכיוון שהוא נוסע דרך מנהרות הכרמל). מרחוב חורב ממשיכים באחד הקווים לאוניברסיטה: 24, 30, 37, 37א.

כדאי לדעת: קווי לילה מהטכניון ומהאוניברסיטה, ואליהם

בלילות חמישי, שישי ושבת קיים קו לילה שעובר בטכניון (200), ושני קווי לילה שעוברים באוניברסיטת חיפה (192, 200). בקיץ קווים אלה צפויים לפעול שבעה לילות בשבוע.

קו 200 של "אגד" נוסע בין חוף דדו לצומת צבר דרך רוב שכונות חיפה. הוא עובר דרך צומת מת"ם, שער העלייה, מרכז הכרמל, מרכז חורב, האוניברסיטה, רמות רמז, הטכניון, נווה שאנן, הדר, המושבה הגרמנית, העיר התחתית, הצ'ק פוסט וכביש חיפה-עכו. קו 200 נכנס לאוניברסיטת חיפה, ונכנס גם לטכניון אך עוצר רק בתחנה של מרכז הספורט. קו 200 נוסע כל חצי שעה בשני הכיוונים במשך כל הלילה.

קו 192 של "אומני אקספרס" נוסע בין העיר התחתית לדאליית אל-כרמל. הוא עובר דרך המושבה הגרמנית, מרכז הכרמל, מרכז חורב, האוניברסיטה ועוספיא. קו 192 אינו נכנס לתוך האוניברסיטה, אך עוצר בדרך אבא חושי. תחנה זו משמשת לאיסוף והורדה בכיוון מהעיר התחתית לכפרי הכרמל, ולהורדה בלבד בכיוון מכפרי הכרמל לעיר התחתית. קו 192 נוסע כל 45 דקות בשני הכיוונים, מ-23:00 עד 2:00 מדליית אל-כרמל ומ-0:00 עד 3:45 מהעיר התחתית.

בנוסף, קו הלילה 207 (נשר – בת גלים) עובר מחוץ לשער נשר של הטכניון.

לוחות זמנים ורשימת תחנות מפורטת של קווי הלילה ניתן למצוא במודיעין משרד התחבורה.

נסיעה טובה!

פורסמה ב-18 במאי 2011, ב-תשובות לשאלות הכוונה נפוצות ותויגה ב-, , , , . סמן בסימניה את קישור ישיר. 2 תגובות.

  1. ממש מרגיז!!! איני מצליחה לקבל לוח זמנים של קו 123 בשבת !

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: