עדכון: בשורת הרגעה לתושבי תל כביר ופרסום מסלולי קו 3 ו- 41

ברשומה שהתפרסמה לפני מספר ימים כבלנו על כך שהמסלולים של 1 ו- 2 במתכונתם החדשה (כקווים 172 ו- 72 בהתאמה) לא ייכנסו לתל כביר. אנו שמחים לבשר שאחרי ישיבות שהתקיימו עם "נתיבי איילון" הוחלט שהקווים 1 ו- 2 במתכונתם החדשה ימשיכו לעבור בשכונת תל כביר ובבית הספר לטבע גם אחרי הרה-ארגון. זאת בנוסף לקו 3 המשופר והמתוגבר, וקו 41 החדש שנתייחס אליהם להלן.

להלן המסלול החדש של קווים 1 ו- 2 לאחר הרה-ארגון

קו 172 (כיום קו 1) – מסוף רדינג, התערוכה, דיזנגוף, בן יהודה (עדיין לא ייכנס לסנטר), אלנבי, העלייה, שוקן, קיבוץ גלויות, הרצל, גרינבוים, מאיר גרוסמן, תל גיבורים, ממשיך בחולון במסלול קו 1. לצערנו תדירות הקו תקטן במקצת בשעות שאינן שעות שיא ולא תשתנה בשעות השיא. עם זאת, קו 3 המשופר שמסלולו הופך לדומה יותר מאשר היום לקו 1, ייתן פיצוי חלקי ואופציה ריאלית לאזור שדרות קוגל (ראה להלן).

קו 72 (כיום קו 2) – כמו קו 172 (כלומר דרך בן יהודה במקום דרך דיזנגוף ופינסקר) עד תל כביר. בתל כביר – גרינבוים, מאיר גרוסמן, תל גיבורים. ממשיך בחולון במסלול קו 2. המשמעות של השינוי הוא שהקו לא יעבור ברחובות שז"ר והשקד והתושבים של הרחבות הללו יצטרכו להיעזר בקו 3. עם זאת, מדובר בפגיעה קטנה משמעותית מאשר אם היו מוציאים את הקו לחלוטין מתל כביר. תדירות הקו תגדל מאוד בכל שעות היום, וזאת על חשבון הסידורים שעבדו בקו 1. בכך מקווים המתכננים לתת שירות טוב יותר לתושבי מערב חולון שאופציות ההגעה שלהם לתל אביב נחשבות פחות טובות מאשר תושבי מזרח חולון.

בנוסף התקבל מידע מהימן ביותר, אם כי עדיין לא רשמי ובו פירוט מסלולים של קווים 3 ו- 41. מסלולי קווים אלה משתנים משמעותית. להלן פירוט המסלול המלא של הקווים הללו.

קו 3

מוצא: מסוף כרמלית. הירקון (בחזרה הרברט סמואל), אלנבי, העלייה, שוקן, קיבוץ גלויות, הרצל, גרינבוים, השקד, היינה, שז"ר (שכונת תל כביר), תל גיבורים. חולון – הלוחמים, קוגל (תיאטרון חולון, קולנוע רינה), ויצמן (העירייה), אהרונוביץ', בגין (קרית רבין), פנחס אילון, גולדה מאיר (מדיטק, קניון חולון), אלופי צה"ל, דוד אלעזר, מפרץ שלמה (ימית 2000), שדרות ירושלים, מסוף קרית שרת.

המשמעות: שיפור שירות עבור תושבי תל כביר, מרכז חולון, ג'סי כהן והאזורים החדשים של קרית רבין וקרית אילון. מהצד השני, הקו לא יעבור בבית החולים וולפסון (אפשר לקחת את קו 19 במסלול דומה או קו 26 במסלול החדש), באזור כיכר סטרומה ובאזור התעשייה של חולון, שזו הפגיעה היותר משמעותית. תדירות הקו תעלה. כיום הקו נוסע בתדירות של 25 – 30 דקות. התדירות אחרי השינוי תעלה ותהיה פעם ב- 20 דקות ברוב שעות היום. לא ברור אם שעות הפעילות יוארכו.

קו 41

עד היום היה קו 41 קו מפותל במיוחד בעל פופולאריות נמוכה והתדירות בהתאם. מסלול הקו החדש הוא קו סיבובי המתרכז כולו באזור שממערב לאיילון ובעיקר ביפו, תל כביר וקרית שלום. תדירות הקו תוכפל ותהיה 20 – 25 דקות ברוב שעות היום. כמו כן הקו יפעל עד השעה 22:00 במקום עד סביבות 20:00 כיום.

המסלול החדש: מוצא: תחנה מרכזית תל אביב. לוינסקי, העליה, דרך שלמה, שדרות ירושלים, יהודה הימית, יפת (שכונת עג'מי), הבעש"ט (יפו ג'), אד קוץ' (יפו ד'), הלוחמים (בית החולים וולפסון), תל גיבורים, שז"ר, היינה, השקד, גרינבוים (שכונת תל כביר), שדרות בן צבי, גיתית, ישראל גורי (שכונת קרית שלום), קיבוץ גלויות, שדרות הר ציון, לוינסקי, חזרה לתחנה מרכזית. לא ברור כרגע האם הקו יפעל בשני כיוונים או רק כסיבוב באחד הכיוונים.

בואו לדון על השינויים בדף הפייסבוק שלנו http://www.facebook.com/tachbura

פורסמה ב-22 במאי 2011, ב-רה ארגון תחבורה ציבורית ותויגה ב-, , , , , . סמן בסימניה את קישור ישיר. 3 תגובות.

  1. לא מצאתי את שירות הצ'אט באתר

  2. אכן "שיפור" אופייני.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: