ניצחון לתושבי נחלת יצחק – קו 63 לא יוצא מהשכונה

בשורה משמחת לאנשי נחלת יצחק. לאחר מאבק משותף של ועד נחלת יצחק, הפורום הירוק ו"תחבורה בדרך שלנו" הצלחנו לשכנע את נתיבי איילון לחזור בהם מהכוונה האבסורדית להוציא את קו 63 מהשכונה. אתמול נודע רשמית שקו 63 לא ישנה את מסלולו וימשיך לעבור ברחובות נחלת יצחק ועמק ברכה. אנו מברכים את תושבי נחלת יצחק על הניצחון במאבק הצודק ונמשיך לתמוך במידת האפשר ובשיתוף גורמים אחרים בתושבי אזורים אחרים שנפגעו באופן לא מידתי מהשינויים בפעימה השנייה, כמו גם בנושאים נוספים כגון העלאת הנגישות, התדירות, שעות הפעילות ואזורי הכיסוי של האוטובוסים.

עדכון: קו 63 יישאר במתכונתו הנוכחית, כלומר בכיוון אחד יעבור ברחוב נחלת יצחק, ובכיוון השני ברחוב עמק ברכה, יגאל אלון ויעצור ברכבת מרכז מול אולמי רסיטל.

******

שינוי נוסף לטובה, וגם הוא מנע פגיעה אבסורדית, הוא הכנסת קו 139 החדש (רידינג – דיזנגוף – קרליבך – משה דיין – אלוף שדה – שיבא) למחנה תל השומר. בתוכנית המקורית הקו נכנס ישירות לבית החולים שיבא ולא הגיע לשער צפון של מחנה תל השומר. לא ברור האם הקו ייסע בתוך תל השומר כמו 35 (כלומר קודם בית החולים ואחר כך המסוף) או כמו 65 (קודם המסוף וסיום בבית החולים). כמו כן לא ברור אם השינוי יתבצע גם בקו 65. אנחנו מקווים שהשינוי יתבצע גם בו. בכל מקרה, מדובר בתיקון של פגיעה פוטנציאלית קשה בחיילי תל השומר. אך עדיין המצב של החיילים, החולים והסטודנטים של בר אילן יורע משמעותית עקב ביטול קווים 45, 64 וקיצור קו 7 בני ברק.

******

מבין כל המפות החדשות והיפות המופיעות באתר של הרה-ארגון נפקד מקומו של קו 70. זאת למרות היותו קו פעימה שנייה מובהק. ועדיין אין לו מפה ואין כל אזכור שלו. מי שנכנס לאתר ולא בקיא בפרטים יכול לחשוב שקו 70 הולך להיות מבוטל. האמת היא שקו 70 לא יבוטל אך גם לא ישודרג. כלומר הקו ימשיך בתדירות הלא מספיקה שלו בשעות השיא וימשיך לסיים בשעות מוקדמות וגם לא יפעל במוצאי שבת. בעקבות ביטול קו 64, ובמידה מסוימת בגלל ביטול קו 35 כמות הנוסעים על הקו הזה תעלה עוד יותר והקו יהפוך לקו סרדינים מהסוג הגרוע ביותר. כמו כן לתושבי כפר אז"ר וקרית קריניצי לא יהיה כל קישור לתל אביב במוצ"ש עקב ביטול קו 64 והקישור היחיד מכביש גהה לתל אביב יסופק על ידי קו 68 של "קווים" שעובר במוצ"ש פעם בחצי שעה. על הגורמים המעורבים להתעורר ולתגבר את התדירות של קו 70, להפעילו במוצאי שבת ולשקול לשלב יותר מפרקיות בשעות השיא כדי להתגבר על הביקוש העצום הצפוי לו בעקבות השינויים.

פורסמה ב-18 ביוני 2011, ב-רה ארגון תחבורה ציבורית ותויגה ב-, . סמן בסימניה את קישור ישיר. 32 תגובות.

 1. יופי. עכשיו רק נותר ש-61 ייכנס לירדן, והכל סבבה.

 2. אם סביר להניח ש-63 יסע דרך רכבת השלום ולא יעבור ליד רכבת מרכז, מאיפה "עדכון: קו 63 יישאר במתכונתו הנוכחית ויעצור ברכבת מרכז"?!?! באתר שלהם הוא עדיין מוצג כאילו יעבור ברכבת השלום!

  אם העדכון נכון, אני מקווה שזו לא אשמתכם כי אם כן אז ניתקתם באגואיזם שלכם את כל בקעת אונו מאיזור אלנבי/מגדל שלום/הכרמלית!

  • אתה מפנה את האשמותייך לגורם הלא נכון. אנחנו ארגון שמייצג את הצרכנים, הנוסעים בתחבורה הציבורית ואין לנו שליטה על קווי האוטובוס ואופן תפעולם. אנחנו ממליצים לך לפנות לראש העיר רמת-גן ולמשרד התחבורה ולשטוח בפניהם את טענותייך והסתייגויותיך.

   • למה??? אני מבזבזת כל יום המון זמן בסיבוב שהאוטובוס עושה בנחלת יצחק, עד שעשו פה שינוי לטובה, ביטלו את זה!!!!

 3. אם ראש העיר ומשרד התחבורה אשמים (למרות שכאמור האתר מראה ש-63 כן יסע בדרך השלום), למה כתבת במפורש "ניצחון לתושבי נחלת יצחק"?

  • ראש העירייה אשם במקרה הזה ברשלנות ובאי הקשבה לתלונות התושבים. אנחנו גרמנו לו לחשוב שנית ולשנות את החלטתו.

   • רגע, אז עכשיו אתה כן מודה שזה אתם ניתקתם את כל בקעת אונו מדרום תל אביב? תראה גם מה אורלי כתבה.

    כאמור, כל זה נאמר כשהאתר עדיין נראה ש-63 כן ייסע בדרך השלום.

    • יש משהו שאתה לא לגמרי מבין. אנחנו ארגון של נוסעי תחבורה ציבורית, אין לנו את הכוח או היכולת לקבוע מה יהיו מסלולי הקווים וזמניהם. אנחנו אנשים פרטיים ופשוטים, שמתנדבים כדי לעזור לנוסעי התחבורה הציבורית בארץ במה שאנחנו יכולים.
     במקרה הזה מדובר במחאה שהובלנו יחד עם תושבי נחלת יצחק שאיבדו לחלוטין את כל התחבורה הציבורית שעברה בשכונה, ובסופו של דבר מחאתנו מצאה אוזן קשבת אצל מקבלי ההחלטות והובילה לשינוי מבורך עבור התושבים.
     אגב, יכול להיות שפתרון נכון יותר היה לפצל את קו 63 לשני קווים: אחד מהיר יותר מאלוף שדה לתל אביב, וקו נוסף מיוחד לתושבי נחלת יצחק. אבל זה לא ריאלי, כי אם היינו דורשים משהו כזה, שום דבר פשוט לא היה קורה. אז בין הארכת הדרך לקו 63 לבין פגיעה מוחלטת בשכונה שנשארת ללא תחבורה ציבורית כלל, נראה לנו נכון להתעקש לפחות על החזרת קו 63 למסלולו המקורי. חבל שאתה קורא לזה "אגואיזם", כי אף אחד מפעילי "תחבורה בדרך שלנו" לא גר בנחלת יצחק.

     מאיפה בבקעת אונו לאיפה בתל אביב אתה נוסע שאתה נזקק לשירותיו של קו 63? לכל מקום בתל אביב אפשר להגיע גם באמצעות הקווים 56, 168, 68, 139 ועוד. ובכל זאת אנחנו מקווים שבפעימה הבאה של הארגון מחדש, כשיבצעו רפורמה בקווי בקעת אונו, יתגברו את לוח הזמנים העלוב של הקווים 56 ו-168 או של קווים חדשים במסלולים דומים, כדי שתושבי קרית אונו יוכלו להגיע לתל אביב בלי לחכות חצי שעה לאוטובוס.

     אגב, לפי http://www.callkav.gov.il קו 63 נוסע דרך נחלת יצחק.

     • נו, באמת, זה האתר של לפני הרפורמה. בכל מקרה, העדפתם פגיעה מוחלטת בכל בקעת אונו מאשר בכמה תושבים בנחלת יצחק.

      הקווים שציינתם לא מגיעים ל"כל מקום" אלא אך רק למרכז ת"א. לגבי דרום ת"א, 63 היה יכול להיות מה שמחבר אותם לשם.

      נ.ב.
      זו כבר הרפורמה השנייה ברצף שנותנת פטור לחברת קווים.

      • אם אתה מחפש לתאריך ה-1/7 או אחריו, אתה יכול למצוא את כל המסלולים ולוחות הזמנים של הקווים החדשים.
       מקרית אונו לדרום תל אביב מגיע קו 168, וממילא אין שום סיבה לעשות עם 63 את הסיבובים בגבעתיים – בין אם הוא נכנס לנחלת יצחק או לא.

 4. 168 הוא באמת יוצא הדופן, אבל מגיע בבוקר פעם ב-25 דקות (עם מקומות בעמידה).אין דרך לתפוס אותו אם עוד צריך אוטובוס אחר לפניו. מכיוון שהמתחרה שלו 64 ייסגר, התקווה היחידה הייתה ש-63 יתחיל להסיע את נוסעי בקעת אונו שמגיעים בקווים האחרים (שיוצאים בתדירות הזויה, אבל פחות – הכל יחסי). אבל עכשיו הרסתם את זה. הסיבובים בגבעתיים פסיכיים אבל גם איתם הוא היה יכול לשרת את נוסעי בקעת אונו מאיזור דרך השלום.

  לגבי האתר, הוא גם למשל מראה ש-23 עדיין מגיע בשעות השיא כל 12 דקות, למרות שבאתר הרפורמה זה עלה כל 15 דקות. איך אפשר לדעת למי להאמין?

  • במקום 64 אתה יכול להשתמש בקו 139, שיוצא מבי"ח שיבא ועובר במסוף תל השומר.
   ל"כל קו" אפשר להאמין. רק תוודא שאתה מחפש לתאריך שהוא מה-1 ביולי ואילך. אגב, התדירות של 23 אמורה לעלות מ-20 דקות ל-15 דקות ברוב שעות היום, ואכן לפי האתר מהשעה 8 עד השעה 15 התדירות היא בערך כל 15 דקות. בבוקר זה יותר.

   • 139 של דן גם מגיע לרידינג מדרך השלום. הודות לתושבי נחלת יצחק, אין שום אוטובוס (חוץ מ-168 הלא מתפקד) שייקח את מי שהגיע מבקעת אונו לאלנבי/מגדל שלום/הכרמלית.

    לא ברור למה האתר הזה יותר אמין מאתר הרפורמה.

 5. כל הכבוד על השארת קו 63 במתכונתו הנוכחית!
  לא הבנתי איך הם מצפים שכל אלפי האנשים שגרים בנחלת יצחק ובגבעתיים בסמוך יצטרכו לקחת שני אוטובוסים לעזריאלי או שני אוטובוסים לרכבת צפון, במקום קו אחד בארבע תחנות.
  כל הכבוד לועדים שהצליחו להשאיר את הקו. השינוי שלו היה ממש הזוי…

  קארין

 6. כל הכבוד על השארת קו 63 במתכונתו הנוכחית! הוצאת התחבורה הציבורית מנחלת יצחק הייתה צעד מטופש ומרושע

  אבל…. העניין הזה בטוח? באתר הרשמי של משרד התחבורה לא עדכנו את מפת ורשימת התחנות של הקו http://www.busline.co.il/Web/BusLines/Bus63/Default.aspx ועל פיהם קו 63 עדיין לא נכנס לנחלת יצחק
  הם ברצינות לא חושבים שיש צורך בעדכון הנוסעים המבולבלים ממילא בשינויים של הרגע האחרון?

  • על פי המידע העדכני שיש בידינו, קו 63 יחזור למסלול הקודם דרך רכבת מרכז ושכ' נחלת יצחק.

   אנחנו ממלאים כעת בהתנדבות את תפקידם של גורמי הביצוע והתכנון. אין ברירה.

   • אז כל הכבוד לכם גם על זה 🙂
    אני רק מקווה שביצוע התוכנית בפועל יהיה קצת יותר מוצלח מהארגון וההסברה הלקויים של משרד התחבורה.
    דב נבון או לא, בהסברה נורמלית לא נתקלתי בינתיים

  • אלפי אנשים? וכמה יש בבקעת אונו? זה פשוט מרושע מה שעשיתם לבקעת אונו.

 7. נוסעת קבועה

  לנחלת יצחק אין צורך ב63, יש מספיק אוטובוסים מסביב.
  במקום זה מבזבזים 15-30 דקות בסיבוב הענקי והמטומטם הזה.
  יש מספיק אוטובוסים שמגיעים מגבעתיים לרכבת כמו קו 60 החדש.
  חבל שלא למדו את המפה לפני שהרסו שינוי לטובה.

  • צריכה את 63

   גם מדברת שטויות וגם באה בטענות.
   אם היו מורידים את קו 63 תושבי נחלת יצחק היו צריכים להגיע בשני (!) אוטובוסים למקומות שאליהם מגיעים היום בקו אחד בלבד תוך מספר מועט של תחנות.
   מזל שמישהו הלך ונלחם על זה, כי המהלך הזה היה פוגע במאות אנשים.
   מתי שלא תסתכלי על תחנת 63 תמיד תראי אנשים שמחכים שם. זה קו חשוב ועיקרי עבור תושבי השכונה, והשינוי בקו לפי הרפורמה היה פוגע פגיעה רצינית מאוד.
   בקיצור – תחשבי לפני שאת מדברת…

 8. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  טוב מאוד שהחזירו את 63 למתכונתו הקודמת/הנוכחית, ושאפו לארגון שלכם שהצליח להרים את המשימה יחד עם ועד התושבים. עבור הילדים שלי 63 הוא עורק חיים וחיבור לחברים, לעזריאלי, לסנטר והכי חשוב – לבית הספר עירוני א'. ההזזה לדרך השלום הייתה מצריכה אותם ללכת דרך ארוכה בחום ובגשם.
  לנוסעת הקבועה שחשובת שזה סיבוב ענקי ומטומטם ולכל שאר המתנגדים – יש מספיק אנשים צעירים ומבוגרים בשכונת נחלת יצחק שביטול הקו היה גורם להם אי נוחות רצינית, וזה שהשכונה קרובה לתחנת רכבת לא באמת מאפשר לעשות כל יום הליכה של 20 דקות ברגל.

  • הרפורמה התחילה היום ואיתה גם שונה האתר שהודה סוף סוף ש-63 לא השתנהץ

   אם היה איכפת לנחלת יצחק לא רק מעצמם הם היו מבקשים אוטובוס שכונתי – בדיוק כמו שהרפורמה התכוונה – ולא היו דופקים את כל האחרים ואת כל הרפורמה.

   • אל תהיה כל כך בטוח שהמעבר בדרך השלום יחסוך לכם זמן. הרחוב פקוק במרבית שעות היום בעוד רח' עמק ברכה ויגאל אלון בקטע עד הרכבת הרבה פחות פקוקים, כך שבאופן אירוני הסיבוב הזה דווקא חוסך זמן בשעות רבות של היום.

    • דרך השלום אפילו לא מתקרב לפקקים של הרחובות הפנימיים של גבעתיים. ב-7:30 ללכת ברגל ל-63 של עזריאלי ייתן לתפוס את ה-63 שעבר בגבעתיים בנניח 6:30.

     השורה התחתונה היא שעכשיו נוסעי בקעת אונו צריכים להגיע ל-23 הלא מתפקד או ללכת ברגל ל-63 בעזריאלי.

    • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

     אולי אין הרבה מכוניות אבל כמות הרמזורים ותוספת התחנות עולה לנו ביוקר.

 9. כל הכבוד להחזרתו של קו 63 למסלולו המקורי.
  מקווה שגם את קו 67 יחזירו לעבור דרך רחוב כצנלסון שהרבה יותר מרכזי מדרך בן גוריון.

 1. פינגבק: השינויים בתחבורה הציבורית בדרום-מזרח תל אביב במסגרת הארגון מחדש « תחבורה בדרך שלנו

 2. פינגבק: השינויים בתחבורה הציבורית בגבעתיים במסגרת הארגון מחדש « תחבורה בדרך שלנו

 3. פינגבק: בשורה משמחת לתושבי רמת החייל: קו 289 ייכנס לשכונה « תחבורה בדרך שלנו

 4. פינגבק: עדכון: בשורות משמחות לנוסעים לשיבא, גבעת שמואל, בת ים ועדכונים נוספים « תחבורה בדרך שלנו

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: