מפת הקווים התדירים מאוד במטרופולין תל אביב

צוות האתר, בשיתוף עם אלן מפורום "תחבורה ציבורית" ב"תפוז אנשים", מגיש לכם, נוסעי תחבורה ציבורית בגוש דן את מפת הקווים התדירים בגוש דן, לאחר הרפורמה ומעודכן לפעימת השינויים שחלה היום, 5 באוגוסט. המפה כוללת את כל הקווים שתדירותם היא מעל 10 דק' (או תדירות המזלג שלהם היא מעל 10 דק') בשעות בין 7:00 – 20:00. במפה מופיעים קווי המזלג וקווים עורקיים נוספים. למפה זו, יש חשיבות מכרעת בתכנון הנסיעה במטרופולין גוש דן שאחרי הרפורמה. הסיבה לכך היא שמרבית ציבור הנוסעים ממשיך לנסוע באותם קווים בהם נסעו טרם הרפורמה, למרות שתדירותם פחתה, מסלולם אולי מעט התארך, וכיוצ"ב. המפה זו מסייעת לתכנן את הנסיעה בתחבורה הציבורית בדרך יעילה יותר. אנו ממליצים לכם להוריד וללמוד את המפה הייחודית הזו, שלא תמצאו באף אתר אחר ובשום תחנת אוטובוס וללמוד את המערכת החדשה באמצעות המפה הזו. הצגת מפה זו, פותחת סדרת פוסטים בהם ניעזר במפה זו כדי להמליץ לציבור הנוסעים, חלופות טובות וקצרות לקווים קיימים (וקווים שבוטלו). נסקור מסלולים מבוקשים יותר ופחות וכן קווים חדשים (וגם ותיקים) שהשימוש בהם קטן יחסית, בשל חוסר מודעות מספקת לקווים אלה שעשויים לקצר במקרים רבים את זמני הנסיעה ולסייע לאופטימיזציה של מסלול הנסיעה, ובכך לחסוך זמן יקר.

מפת קווים שתדירותם היא 10 דקות ומעלה באזור גוש דן

פורסמה ב-5 באוגוסט 2011, ב-מפות והכוונה ותויגה ב-, , . סמן בסימניה את קישור ישיר. 37 תגובות.

 1. אלן – פשוט מוכשר! המפה מסודרת בצורה יפה ונוחה לשימוש!
  וכל הכבוד לתחבורה בדרך שלנו על פרסום המפה. זה באמת עושה סדר בבלאגן
  אני בטוח שזה יעזור להמון נוסעים להתמצא.
  מאוד יעזורו מפות מסודרות כאלה גם מחוץ לגוש דן..
  חבל שעדיין יש חברות תח"צ שמשתמשות במפות שקשה להבין ולחבר בין שאר המפעילות..

  • תודה אביעד. אני כרגע עובד על מספר שיפורים גרפיים (הקווים עצמם) וכן שוקל להוסיף מידע שימושי נוסף. כמו כן יש לי מטרה (רחוקה מעט) להוסיף את כל הקווים שתדירותם עד 15 או אולי 20 ד' (בקווים דקים כמובן).

   • אלן, אין צורך לעשות קווים שיש להם תדירות של פעם ב- 20 דקות מכיוון שזו נחשבת תדירות נמוכה ויש מספיק קווים כאלה כך שהמפה תהפוך לעמוסה מדי. מספיק להוסיף עוד מספר קווים שיש להם תדירות של עד 15 דקות (אפשר שכמה פעמים תהיה תדירות נמוכה יותר אבל לא כשיטה) והם מהווים קווים פופולריים ובעלי חשיבות מערכתית. הצעה לקווים שמתאימים לקטגוריה זו: 7, 9, 10, 16, 17, 19, 24, 43, 55, 63, 67, 68, 70, 82, 88 ומזלג 36/37 לאור יהודה/יהוד. בצורה כזו גם יהיה כיסוי של כל הקווים המרכזיים במערכת וגם לא יהיה יותר מדי עומס של קווים על המפה.

 2. שלום חברים יקרים

  כל הכבוד על העדכון
  ואם תותר הערה:
  תדירות נמדדת במספר מופעים ליחידת זמן. נראה לי שמה שרציתם לומר שיש 6 יציאות בשעה ( או יותר) שקול לזה שנמתין בתחנה, 10 דקות או פחות (בממוצע)

  • שלום ארנון,

   נבדקה התדירות של כל קו לאורך השעות האלו, על פי מספר נסיעותיו בשעה (תדירותו בכל שעה) לאורך השעות הנבדקות (7 עד 20). באתר דן, למשל, לא ניתנת שעת היציאה המדויקת בשעות השיא, אבל רשומה התדירות. כל עוד היא כל 10 דק' (או פחות), היא עומדת בקריטריון הנ"ל. כמובן, שמס' נסיעותיו של הקו היא 6 ומעלה על פי אותו חשבון.

   • למען האמת, בדקתי את המרווחים בין כל הנסיעות (על פי הלו"ז ב-bus.gov.il), ולא ספרתי נסיעות בשעה. כך שאם יש 11 ד' בין נסיעה לנסיעה (אפילו פעם אחת ביום), אותו קו לא יכנס למפה בשלב זה.

 3. תחליף הולם לקו 51 הקורס.
  מיזלוג קו 51 שייקרא 82/182

  קו 182 ייסע כמו שקו 51 נוסע כיום.

  קו 82:
  יתחיל במסוף כרמלית, ייסע ברחובות יצחק אלחנן, אחד העם, אלנבי, המלך ג'ורג', יפנה ימינה לשד' בן ציון וייסע
  על פי מסלול קו 63 עד קניון עזריאלי, ימשיך על דרך בגין, יפנה ימינה לרח' על פרשת דרכים וייסע במסלולו הנוחכי.

 4. שחכתי לציין שהרעיון שקו 182 במקום קו 51 ייסע ברח' על פרשת דרכים במקום לעצור בתחנות הבאות:
  דרך בגין תנובה ותחנת אולמות רסיטל (לכיוון פתח תקווה).
  בחזור (לכיוון תל אביב) שני הקווים יעצרו באולמות רסיטל.

  • אגב, לדעתי כבר אין ממש מקום לשים תחנה נוספת או קווים נוספים בתחנות קיימות לאורך רח' על פרשת דרכים, יש שם כבר די פיצוץ כששניים-שלושה אוטובוסים באים. (במיוחד כשבאים מזלגות 40,42,60,61 שמשום מה נדחסו ב-2 התחנות הראשונות). האופציה היחידה שאולי תהיה להם, זה להזיז את 55 לתחנה של 7 ו-58, ולפנות אותה לטובת קווי פ"ת. שאר התחנות עמוסות לעייפה בקווים שעוצרים בהן. (אי אפשר בתחנה של 7 ו-58 כי הקווים הללו פונים שמאלה).

   יצטרכו להשאיר את הקווים האלו על דרך בגין ורסיטל לכיוון מזרח. זה כמובן מעיק למי שירצה להחליף ברכבת מרכז בין הקווים האלו לקווי שעוצרים על פרשת דרכים, אבל בהיעדר פניות שמאלה ברמזור, קטע ארוך יותר וכו' (דברים כנראה לא ייפתרו) – אין דרך אחרת.

 5. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  מה הועילה הרפורמה הזו? עם כל הכבוד לשינויים, יש לציין שברחובות מסוימים תוגברו האוטובוסים בצורה המעיקה על התושבים. ברחוב פנחס רוטנברג ברמת גן, למשל, עוברים כעת שלושה אוטובוסים במקום אחד. זוהי ירידה באיכות החיים של התושבים ופגיעה בהם מכמה היבטים. לא נשקוט ולא ננוח עד שתהיה פעימת תיקון לתיקון.

 6. עוד רעיון לקו מזלג:

  מזלוג קו 129 שייקא 29/129/229, להלן פירוט המסלולים:

  29 ייסע במסלול קו 19

  קו 129:
  יתחיל ממסוף רידינג וייסע ברחובות הבאים:
  דיזינגוף, ייכנס ישר לרח' אליעזר בן יהודה וייסע לכל אורכו, אלנבי, העליה, שוקן, יפנה שמאלה לקיבוץ גלויות,
  ימינה לרח' לבון, ימשיך על פי מסלולו המקורי עד דרך משה דיין פינת התקומה, ימשיך בדרך משה דיין על פי מסלול קו 19 ויסיים בתחנת רכבת הראשונים.

  קו 229 יחליף את קו 119 והרעיון הוא שהוא יפעל לאורך כל היום.

 7. שלום דן (ניחשתי נכון?),
  הרעיונות שלך מעניינים, והם מתייחסים לאזורים אשר יטופלו בפעימה השלישית (שהם קווי פ"ת, ראשל"צ ובקעת אונו, הטבעת היותר חיצונית). לגבי מזלג פ"ת שדיברת עליו, לדעתי , המספור העדיף יהא 51 שהוא יותר פופולרי.
  כשאני חושב על זה, 51 ו66 הם הפופולריים ביותר, ולכן לדעתי עם כל אחד מהם ימזלגו אחד או שניים מהקווים (יש את 38, 50, 82 ועוד קווי יוממים 150,250,251,350). סביר להניח שיהו 51/151/251 ו66/166/266. ) אני גם זוכר שקראתי באיזה מקום כי יש תוכנית להעביר את 50 דרך ציר יגאל אלון ולא דרך המסגר עד לרכבת מרכז. אני מניח שקטע הגזע (המשותף) יהיה או בין עזריאלי לסוף מת"צ פ"ת או בין רכבת מרכז/בורסה לאותו מקום. יש גם מקום לשנע קווים לציר אם המושבות החדש.

 8. לדעתי המפה ממחישה טוב מאוד את הטימטום בביצוע הרפורמה: קווים ארוכים שעושים מסלולים זהים אחד לשני אזורים שלמים שאינם מחוסים ולא פתרו את בעיית הדחיסות באוטובוסים למרות שמספר הנסיעות – כביכול, למרות שאני לא מאמין – עלה
  תמיד דגלתי בריבוי קווים בריבוי מסלולים שכל אחד לוקח ומגיע לאן שהוא צריך – היה צריך טיפול נקודתי ולא שינוי מערכתי

  אני נזכר בשיר: עד סוף הקיץ אנחנו עוד נפגש, כולנו נתרגש – כשיחזירו את המסלולים הישנים

  • דווקא רעיון המזלג הוא לא רע, לדעתי. הבעייה היא שהיה צורך בהגברת תדירות יותר טובה, כך שגם בקצוותיו (ולא רק במסלול המשותף, שרובו ככולו בת"א כמעט בכל הקווים ואולי מעט בכניסות לערים) התדירות תהיה יחסית גבוהה ולא רק פעם ב-10 דק', כיוון שזה היה המצב גם טרם הרפורמה בחלק מהמסלולים האלו. בנוסף, בהרבה מן הקווים האלו, אין הזנה בקווים שכונתיים, ולכן התמונה אינה שלמה.

   • גם במשרד התחבורה התחילו להתייאש ממזלג 39/139/239 ולכן הזיזו את 239 למסלול אחר
    וזה מזלג שעוד הוכיח את עצמו יחסית מה יגיד המזלג של 204 ו – 104
    ששניהם עוברים בדרך הטייסים במרחקים לא ענקיים נפגשים ובסוף הדרך נוסעים דרך כל בן יהודה לשווא במקום למלא את תפקידם העיקרי כשיש תדירות טובה ביותר של קו 4 וקווים עירוניים אחרים?

    • לדעתי ההזזה של 239 הייתה כדי לא ליצור כפילות עם 9 שחזר למסלולו הישן, ולא בגלל ייאוש ממזלג. מה שכן, פעימת התיקון די מחבלת בעיקרון המזלג – קו 26, 89 שכבר די לא נראים כמו מזלג אלא כמו ספגטי. חבל רק, שבמקום להעביר את 239 כפיצוי לקו 11 הישן שגם ככה היה קו בתדירות מאוד נמוכה, לא העבירוהו דרך עזריאלי כפיצוי על הקישור שאבד עם החזרת קו 9 למסלולו הישן. לגבי קו 4 – לטעמי (האישית), אפשר לוותר על 4 עצמו, ולתגבר את 204 ו104 ביחס של 1:2 לטובת 204 (שמחליף את 16 בעיקרון). 4 מיותר כיוון ש104,204 ממילא עוברים ליד התחנה המרכזית. אפשר לוותר על הכניסה אליה.

     • לגבי קו 204 הוא מגיע עמוס עד אפס מקום לתחנה מרכזית ונשאר מלא עד אמצע רחוב אלנבי
      אין לאנשים סיבה להדחס לאוטובוס מלא או לעכב אנשים שנוסעים משכונות המזרח כשיש קו 4
      לכן הוא לא יכול לשמש תחליף וזה דוגמא מצוינת למזלג כושל

      • כרגע, בימי חול, 204 הוא הקו התדיר מבין מזלג 4/104/204. (גם בשישי ושבת). לקו 4, 102 נסיעות ביום לשני הכיוונים, לעומת 55/67 של קו 104, ו-121/124 לקו 204. לדעתי , אפשר לפחות להעביר חצי מהנסיעות של קו 4 (כ-50) ל204. הדבר הזה ייצור כ-15 נסיעות בשעה בשעות השיא , שזה תדירות של 4 דק'. כמובן, יש לשמור על כמות נסיעות שווה סה"כ לשני הקווים שיישארו. הדבר הזה, יכול גם להסיט אנשים ממוניות השירות המעצבנות לאוטובוס.

 9. אני יודע שהדיון פילוספי אבל אני באמת בא מהתחום
  המזלג הוא גימיק שמכרו לנו כטריק כדי שנגיד קדיש

  רעיון המזלג הוא רעיון עתיק יומין והוא נקרא- התחנה המרכזית
  הרבה קווים שיוצאים מאיזור ריכוז אוכלוסיה גדול במסלולים שונים

  הבעיה שבאיזור גוש דן ריכוזי האוכלוסיה התפזרו וברחו מהמרכז ולכן היה נדרש לעבור לשיטה שנקראית
  "שתי וערב" שאנשים פה לא אוהבים אבל שירתה את תל אביב כל כך הרבה שנים

  הגימיק החדש מה שהוא מביא הוא בדיוק את עיקרון התחנה המרכזית הבעיה היא הבעיה שהוזכרה קודם לכן
  מספר מועט של אנשים שגרים במרכז לעומת ריכוזי אוכלוסיה בקצוות הערים ומחוץ לתל אביב
  מה שקורה שהמעט במרכז מקבל הרבה אוטובוסים ונוצרת תחושה של עודף אוטובוסים ואזורי הריכוז לא מרוויחים מזה כלום ואף מפסידים מהתדירות וממגוון המסלולים שהיה להם עד לא מזמן

 10. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  לקו 289 אין תדירות כה גבוהה – תדירותו נמוכה בהרבה מתדירות קווים 89 ו89, לאחר הפעימה אף הוא בוטל בצאת השבת. כמוהו גם בוטל קו 42 בצאת השבת (ובאופן מפתיע קו 142 לא בוטל). ובכך רחובות דבורה הנביאה, פנחס רוזן, ושלונסקי בצפון – מזרח תל אביב נותרו ללא כל אוטובוס עם צאת השבת. זאת מכיוון שגם קו 40 שהיווה ציר מרכזי הועבר למסוף האוניברסיטה, ואין לו תחליף הולם מאותם רחובות שמספק הגעה או לעזריאלי, או לרחובות ז'בוטיסקי ובן גוריון ברמת גן.

  • ראשית, הרשה לי לתקן אותך – קווים 42 ו289 לא יצאו במוצאי שבת גם לפני פעימת התיקון. משום מה, ברוב קווי המזלג, רק ענף אחד מבין השניים (או השלושה) פועלים במוצ"ש – דבר שאנחנו רואים בחומרה ואנו פועלים לשנותו.
   שנית, ל189 ו-289 כמעט אותו מספר נסיעות ביום (אחת יותר לטובת 189 בכל כיוון), ול89 יש 5 נסיעות יותר מ189, כך שתדירותו לא נמוכה בהרבה מ89 ו-189 (ברוב השעות יש להם אותו מספר נסיעות בכל כיוון).
   לגבי ניתוק שכונות הדר יוסף במוצ"ש (למעשה רק קו 525 עובר בפנחס רוזן 3 פעמים וזהו, ו247 שמגיע לציר אבן גבירול) מציר בגין (רכבת מרכז/השלום) – אתה בהחלט צודק, זהו בהחלט דבר שיש לתת לו פיתרון הולם.

   • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    שלום, זהו שוב אותו משתמש.
    אך כעת בגלל השינוי במסלולים מיום שישי האחרון יוצא שקווים 142 ו89 שאכן פעילים בשבת בערב משרתים רחובות קרובים – ראול וולנברג ומשמר הירדן. בשעה שמקביליהם שאמורים לעבור ברחובות דבורה הנביאה ופנחס רוזן (42,289) אינם פועלים, וחוץ מקו 24 שעובר בחלק קטן מרחוב פנחס רוזן, אף אוטובוס לא עובר בשבת בערב ברחובות אלו, גם אין דרך להגיע לראול וולנברג כדי לתפוס אוטובוס (כי מרחק ההליכה הוא 25 דקות לאדם שהולך בקצב נורמלי, אך מה עם זקנים וילדים?!). אז מה שנוצר זה ניתוק מלא לרחובות הללו.

    ומה שמעצבן אותי בנוסף עם קווים 89,189,289 זה שלקו 189 יש נסיעה אחת יותר מקו 289 כאשר קו 289 הוא נחוץ יותר (הוא משרת רחובות שאין להם אלטרנטיבה), ברחוב ראול וולנברג בו עובר קו 189 בתדירות גבוהה יש גם את קו 12 שמגיע לשדרות רוקח כמו קו 189, לכן המצב הזוי כי ניתן לעלות על קו 12 שיוצא לא מעט ביום מעתידים ולהחליף ל89 או 289. ובכך לקצץ בקו החסר תועלת הזה ולחזק את קו 289 שמשרת אזור שלם ללא מענה.

    ההתנהלות פה מצד אחד מחזקת בצורה מוגזמת רחוב אחד מרכזי, ופוגעת בשאר הרחובות של אותו איזור

    • חוסר השירות במוצ"ש באזור הרחובות דבורה הנביאה ופנחס רוזן היא מקוממת מאוד ונדון בה באחד הפוסטים הבאים ואף נעלה את הנושא מול משרד התחבורה. עם זאת, עדיין אפשר להבין למה רח' וולנברג כל כך מלא באוטובוסים: מדובר באזור תעשייה גדול ומתפתח בו הדרישה לתחבורה הציבורית היא גבוהה יחסית. הבעיה ברח' ולנברג הוא בתזמון האוטובוסים כאשר קו 12 יוצא דקה אחרי קו 189 ולכן יוצא כמעט תמיד ריק. בכל מקרה, נשתדל לטפל בבעיות הללו בפגישתנו הבאה עם מקבלי ההחלטות במשרד התחבורה (עוד לא נקבע מועד וסביר להניח שבגלל החופשות לא יתקיים לפני תחילת ספטמבר).

     • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

      תודה רבה! הקיום של קווי 12 ו189 בסמיכות שכזאת באמת מקוממת, בייחוד עם הנעשה בקווים 289 ו42. אני מבין שראול וולנברג רחוב עמוס שכזה, יש בו אזור תעשייתי גדול, בית חולים חדש, אזור בילויים. אך עדיין סמיכות כמו שתיארת עם הקווים הללו היא סתמית.

      לפי דעתי, קו 12 יכול לשנות מסלולו למסלול כזה : המסלול הרגיל עד צומת רוקח/אבן גבירול, שם האוטובוס ייכנס ברחוב אבן גבירול במקום להמשיך ישירות לרידינג, ייסע עד שדרות נורדאו, המשך עד בן יהודה, שמאלה לרחוב בן יהודה ומשם לרידינג. שינוי כזה יכול לתת את האפשרות להלחליף אוטובוס כמעט לכל מקום בתחנה הראשונה ברחוב אבן גבירול (אבן גבירול/יהודה המכבי), בינהם גם קו 289. וכך ניתן יהיה להקטין את התדירות של 189 לתדירות נמוכה (או אף להעלימו), להגדיל את התדירות של קו 12 לתדירות גבוהה.

      לפני כמה ימים שלחתי מייל ארוך עם המצלות וטענות לאתר, מכיוון שלא קיבלתי שום תשובה אני אכתוב פה חלק מהנכתב שם (החלק שקשור לבעיה באיזור הנ"ל), ולדבר נוסף שציינתי מקודם.

      "הצעת חלופה לקו 20 שהתבטל :
      חלופה לקו 20 :
      קו 20 היווה בעבר ציר מרכזי המחבר בין רחוב ראול וולנברג בצפון מזרח תל אביב, דרך רחוב אבא-הלל ברמת גן, למרכז תל אביב. כיום עובר ברחוב ראול וולנברג ובאבא-הלל קו 142 החדש. הצעתי היא ביטולו של קו 142 (תוך מתן מענה לחלק המבוטל בבת ים) והחזרת קו 20. וזאת מכמה סיבות :
      כעת אין אוטובוס המגיע מרחוב אבא הלל למרכז תל אביב, ולרחוב דיזינגוף בעיקר.
      אדם אשר נסע במסלול בקו 142 יכול לעלות על קו 20, ולעבור לקו 42 ברחוב אבא-הלל (זאת מכיוון שלקו 42 יש תדירות גדולה).
      בזמן האחרון קראתי באינטרנט שמשרד התחבורה מפעיל מאמצים למזער את תנועת האוטובוסים ברחוב דיזיגוף בתל אביב, לכן – כחלופה אפשר להעביר את האוטובוסים הללו (קו 24 וקו 20) ברחוב בן יהודה בתל אביב. בנתיים, לא זכור לי תקופה בה היה אוטובוס שמגיע ישירות לצפון – מזרח תל אביב מרחוב בן יהודה. כדי לחזור משם עלי להחליף שני אוטובוסים, ואף שלושה."

      "סוגייה אחרונה אשר מפריעה לי, היא כמובן קו 40 הידוע."
      "…אך מצד שני הוא השאיר את צפון מזרח תל אביב בלי פתרון הולם לשני יעדים עיקריים :
      * קניון עזריאלי אינו נגיש יותר, בעיקר לאנשים המתגוררים ברחובות שלונסקי ובני אפרים, שם לא עובר אף אוטובוס אשר מגיע לאיזור הנ"ל. מכיוון שברחוב פנחס רוזן עוברים מספר אוטובוסים של אגד המגיעים לאיזור קניון עזריאלי (ובדבורה הנביאה עובר לו קו 524 כמדומני אשר גם מגיע לשם).
      * רחוב בן גוריון וז'בוטינסקי ברמת גן אינו בר הגעה כלל לאנשים המתגוררים בקרבת רחוב דבורה הנביאה, בני אפרים, ופנחס רוזן בחלקו בת"א (דרך שלונסקי וחלקו של פנחס רוזן עובר קו 33 אשר מגיע לרחוב בן גוריון, אך לא לז'בוטינסקי!). הפגיעה בהגעה לרחוב ז'בוטינסקי פוגעת גם בדרכי ההגעה לתל השומר (לבסיס הצבאי ולמרכז הרפואי) . למשל : עד לרפורמה הייתי לוקח קו 40 מביתי, יורד בז'בוטינסקי, עובר לצד השני של הכביש ולוקח קו 70 אשר היה מגיע ישירות לתל השומר. כיום עלי לעלות על קו 42, לעשות סיבוב עד הבורסה ברמת גן, ושם לעלות על קו 70 אשר חוזר לכיוון תל השומר – בזבוז של זמן ומאמצים.

      להלן מספר הצעות לייעול החסרון בקו 40 באיזור צפון מזרח תל אביב :
      * קו 52 החדש של דן (מה 1.7.11) חיבר בין רחוב ראול וולנברג (אשר כפי שציינתי זכה לחיזוק רב) בין רחוב בן גוריון וז'בוטינסקי ברמת גן, דרך גבעתיים (לפי מה שזכור לי) ועד לתחנה מרכזית. ניתן ליצור לו חלופה אשר עוברת ברחובות פנחס רוזן ודבורה הנביאה במקום ברחוב ראול וולנברג. אך לפי דעתי הוא נוצר למען עובדי ההיי טק ברחוב הברזל – לכן, אם לא ניתן להחליף את מסלולו מהרחוב הנ"ל ניתן לפעול במספר דרכים :

      1. יצירת קו מזלג, זה אמנם תהליך הגורף הורדה בתדירות האוטובוס בשני כיווניו, אך ייתן מענה לכלל האזור.
      2. העברת קו 52 במסלול אשר ייצור סיבוב קטן בצפון מזרח תל אביב, גם כאן ישנן שני אפשרויות : הראשונה – לאחר שהאוטובוס פונה מרחוב מבצע קדש ברמת גן לרחוב ראול וולנברג בתל אביב הוא ימשיך עד סוף ראול וולנברג, יפנה לרחוב דבורה הנביאה, ימשיך עד סופו, יפנה לרחוב פנחס רוזן וגם בו ימשיך עד סופו, ויסיים את מסלולו במסוף קניון איילון. השניה – במקום לפנות לרחוב ראול וולנברג, ימשיך האוטובוס לרחוב פנחס רוזן, ימינה לדבורה הנביאה, המשך ישר לרחוב ראול וולנברג, וכמו כן גם יסיים במסוף קניון איילון. האפשרות השניה תגרוף הוספה של בערך 15 תחנות, ועוד הרבה זמן, אך היא נותנת מענה לכלל האזור.

      * לרחוב בני אפרים בתל אביב כבר אין דרך הגעה לקניון עזריאלי, לכן הצעתי היא ליצור קו נוסף לקו מזלג החדש שלו, אשר ייצא ממסוף קריית החינוך, ייסע עד לשדרות קק"ל, ימשיך ישר בשדרות עד לסופם, ימינה בבני אפרים, שמאלה ברחוב שטרית ושם המשך בכיוון הרגיל (כך יינתן מענה גם לאזור של קרית החינוך מרחוב בני אפרים ושדרות קק"ל. כמו כן, ניתן להעביר את האוטובוס בשכונות רמת אביב ג' – כמו קו 113 הישן). כמו כן, ניתן לסיים אותו בתחנה מרכזית חדשה במקום מסלולו הרגיל עד בת ים, והנוסעים עליו יכולים להחליף ל40 או 240 כדי להגיע ליעדים בבת ים. אפשרות נוספת לקו מזלג זה היא יציאה ממסוף קריית החינוך, דומייני שהוא אינו רחוק מצומת גלילות, לכן האוטובוס ייסע לצומת גלילות, המשך על כביש 5, ימינה לרחוב משה סנה (צומת הכפר הירוק), ישר עד רחוב בני אפרים, כניסה בצומת הפיל לרחוב בני אפרים, המשך ישר עד לרחוב שיטרית (או כניסה להדר יוסף – שאכן רצויה ביותר), המשך עד סוף שטרית ובמסלול הרגיל

      • קודם כל תודה על ההצעות המעניינות. אנו מבינים את רצונו של כל תושב להיטיב את מה שקורה באזור מגוריו אך המשאבים של "דן" ו"אגד" מוגבלים ולכן לא ניתן להוסיף קו כלשהו מבלי לגרוע בקו אחר כך ששכונה אחרת תפסיד. מה שכן העלית פה הן שתי סוגיות חשובות שדורשות טיפול. הראשונה הוא החיבור משכונות צפון מזרח לעזריאלי שנפגע מאוד כיום ויש צורך לפעול להחזרת הקישור. השניה היא סוגיית קו 20 שביטולו קוממה תושבים רבים. סוגיה נוספת היא סוגיית מוצאי שבת. בשלושת הסוגיות הללו אנו מטפלים לאור ריבוי תלונות של תושבים. מעבר לזה, יהיה קשה לטפל בכך עקב בעית משאבים וחוסר התלהבות צפויה של נתיבי איילון ומשרד התחבורה (אנחנו כבר הצענו להם הצעות פחות מהפכניות כמו הסטת קו 239 לעזריאלי והם לא קיבלו את זה).

 11. שלום,

  איך אני מגיעה מרחוב המתמיד ברמת גן (פינת רחוב יכין) לרחוב שרה אהרונסון ברמת גן (הצד שקרוב לדרך יצחק רבין)? אפשר גם קצת ללכת ברגל אם זה חוסך החלפת אוטובוס.

  תודה!

 12. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  סוגייה שהייתי רוצה להעלות היא חיבור מרכז עתידים עם שכונות יד אליהו, ושכונת התקווה. החיבור הכי קרוב הוא קו 52 שמגיע רק לרחוב לה גארדיה. מה עם רחובות האצ"ל, משה דיין, ההגנה, היכל נוקיה וכו'?

  • לצערנו לא ניתן לחבר כל מקום ומקום בחיבור ישיר. אם רוצים למשל להגיע מרח' כמו האצ"ל או היכל נוקיה עדיף לעשות זאת בקו 7 עד רכבת מרכז ומשם לקחת קו 142 בתדירות גבוהה לעתידים (בשעות הבוקר גם 75, 76, 141). מרח' משה דיין לוקחים קו 9, 11 או 239 ונוסעים כמה תחנות עד משה דיין-לה גארדיה ומשם לוקחים קו 52.

 13. זה פשוט בושה שמשרד התחבורה לא עושה מפות כאלה ועוד בטענה שזה מפחיד להסתכל במפות כאלה.
  אין לי בעיה לפחד אם זה מה שצריך כדי שתהיה לי מפה שתכלול את כל הקווים של כל החברות(דרך אגב גם את המפות האזוריות כבר הורידו מ-busline). אני מקווה שכבר יפעילו את גוגל טרנזיט בישראל או לפחות יעשו באתר של משרד התחבורה אפשרות שנקליד רחוב מסוים בעיר מסויימת ונראה את כל הקווים שעוברים שם כדי שתהיה לנו את האפשרות לתכנן נסיעה מבלי להסתמך על מערכת המוצא/יעד המיושנת שלהם.

 14. מפה זו טובה מאוד אך רק אם התדירויות הכתובות באמת מקוימות.
  לצערי למרות אופטימיות (תמימות?) מצידי אני מגלה בכל פעם שנייה שהאוטובוסים כלל לא מגיעים בזמן הנקוב.
  אתמול (שישי) בשעה 10:35 חיכיתי 15 דקות לקו 42 או 142 מהבורסה. לפי משרד התחבורה אחד מהם אמור לעבור כל 4-8 דקות. לפי אתר דן ישנם 8 אוטובוסים כאלה בשעה. ביום שישי אין לחץ או פקקים בשום מקום. האוטובוס הגיע בדיוק כשהרמתי את היד לעצור מונית.
  זאת בהחלט לא הפעם הראשונה שזה קורה לי.

  מה עושים???

  • זה ידוע שיש אי עמידה גדולה בלוחות הזמנים וזה שווה לעשות תחקיר עיתונאי. בכל מקרה, שר התחבורה ישראל כץ כבר איים על דן שאם ימשיכו לזלזל בנוסעים, יקח להם זכיון בחלק מהאשכולות. נקווה שיעמוד באיום שלו.

 15. מפה שמראה עד כמה גרוע מצב התחבורה
  1. קווים מפותלים מאד שנוסעים באיטיות מחרידה.
  2. קווים כפולים מאותו איזור לעומת איזורים ללא קווים תדירים (לדוגמה 0 קווים מהירים על דרך השלום).

  המזלג הוא קשקוש – כי אם אני רוצה להגיע לאחת משיני המזלג, לא עוזרת לי התדירות הפיקטיבית של 5 דקות, אלא אני צריך להמתין לשן "שלי".

  הרפומה היתה אמורה ליישם תחבורת מעברים, אבל בפועל היא מתגלית כסיסמא ריקה.
  מעצבן.

 1. פינגבק: מהר יותר בקו אחר: קו 63 מול קווי 60/160 « תחבורה בדרך שלנו

 2. פינגבק: מקבץ לינקים ישראלי | עוד בלוג תל-אביבי

 3. פינגבק: חוזרים ללימודים עם "תחבורה בדרך שלנו" – חלק א’: ת"א ור"ג/גבעתיים « תחבורה בדרך שלנו

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: