עצומה: מחזירים את הקישור בין חולון לתחנה המרכזית של תל אביב

מאז שהחל הארגון מחדש של התחבורה הציבורית בגוש דן הועלו הרבה תלונות על ניתוק אזורים שונים מתחבורה ציבורית ישירה. כמה דברים תוקנו בסבב התיקונים של ה- 5 באוגוסט וחלקם לא. עם זאת, שינוי משמעותי אחד עדיין לא זכה לשום התייחסות ולשום דיון רציני למרות שמדובר בשינוי שאולי פוגע בהכי הרבה אנשים.

ב- 1 ביולי במסגרת הרפורמה בוטלו הקווים 90 ו- 97 שיצאו מתחנה מרכזית אל השכונות השונות בחולון. בנוסף בוטל הקו 97א שעבר ברח' לוינסקי. מה שנשאר הוא קו 89 שגם הוא, וגם "אחיו" החדשים הוצאו מרח' לוינסקי אל רח' הר ציון, הנמצא 350 מטר נטו (ובפועל יותר) מבניין התחנה. כך בפני תושב חולון שרוצה להגיע או לחזור לאזור התחנה המרכזית החדשה יש אחת משתי הברירות: ללכת לרח' הר ציון בשביל לתפוס את אחד מהקווים 89/189/289 או 26 או ללכת לרכבת ההגנה, כדי לתפוס את הקווים 71/171/271. אלא שכל מי שביקר באזור יודע שמדובר במקומות בהם לא נעים (בלשון המעטה) להסתובב בשעות הלילה. ולא נדבר על המדרכות הצרות שבהם נדחסים אנשים רבים, מפגעי הבטיחות ומחסור באזור המתנה בטיחותי ומסודר, במיוחד באזור רכבת ההגנה.

אז אפשר להבין שרוצים לדלל את כמות הקווים לקראת הסגירה של התחנה המרכזית החדשה (שהיא אכן מפגע) מתישהו, אבל עד שזה יקרה יש צורך לתת את כל המענה הדרוש לתושבים של חולון שרוצים להחליף אוטובוסים. לא ייתכן שאישה תצעד בעל כורחה לשד' הר ציון רק כדי שתוך ההמתנה לאוטובוס תוטרד מינית על ידי עובדים זרים בטענה שמדובר ב- "working zone" (ומדובר במקרה אמיתי שאכן קרה). לא ייתכן שחייל שסגר 21 יום של אימונים קשים ופעילות שטח ורוצה לחזור הביתה לנוח יצטרך להיסחב עם הקיטבג הכבד לתחנה שבה אין מקום אפילו לשים את הקיטבג. לא ייתכן שאנשים ייסחבו בעל כורחם בגשם שוטף במדרכות בעלות מערכת ניקוז גרועה רק כדי לעמוד עם עוד עשרות אנשים רטובים לאוטובוס בתחנה שכולה שלט של מתכות גנובות. לא ייתכן שחולון תהפוך לעיר היחידה בכל אזור המרכז לה אין שום קישור ישיר לאזור התחנה המרכזית של תל אביב.

"תחבורה בדרך שלנו" פעלה בשבועות האחרונים לפיתרון הבעיה. לאור העובדה שלא קיבלנו תשובה החלטית מהגורמים המופקדים, החלטנו ללכת צעד קדימה. לכן ניסחנו עצומה למען החזרת הקישור בין חולון לתחנה המרכזית של תל אביב. הדרך הטובה ביותר היא להחזיר את קו 89 למסלול דרך צומת הולץ ורח' לוינסקי כמו לפני הרפורמה. אפשר גם לקחת את אחד מהקווים 189 או 289 ולהעביר אותם במסלול הזה. זה לא משנה איך יעשו את זה, חייבים שלפחות קו אחד יעשה את הקישור הישיר והמתבקש בין שתי הנקודות.

אז גם אם אתם לא תושבי חולון, והנושא לא נוגע אליכם, אנא תחתמו על העצומה הבאה, כדי שייראו שיש מספיק קולות בשביל לתקן את העיוות. לחתימה על עצומה לחצו כאן.

פורסמה ב-18 בספטמבר 2011, ב-מחדלי תחבורה ציבורית, רה ארגון תחבורה ציבורית ותויגה ב-, , , , , , . סמן בסימניה את קישור ישיר. 16 תגובות.

 1. השאלה היא מה האלטרנטיבה . לפצל את הקוים משמעו הוספת קוים, ולדן אין מספיק נהגים גם לכמות הקוים כיום . להעביר את הקוים בתוך התחנה המרכזית יהפוך אותם ליותר ארוכים ממה שהם היום(קו 89 הוא כיום 70 תחנות!).

  • אין צורך לפצל אף קו. גם כיום 89 שונה במסלולו מקווים 189 ו- 289. אז אם כבר הרסו את המזלג אז עד הסוף. במקום שהקו ייסע דרך בן צבי והר ציון הוא פשוט ייסע דרך צומת הולץ ורח' לוינסקי, בדיוק כמו שנסע קו 89 עד הרפורמה. שני המסלולים דומים מבחינת אורך זמן הנסיעה ולעיתים דווקא הדרך דרך צומת הולץ יותר קצרה מכיוון שיש בדרך פחות רמזורים. יש גם פחות תחנות במסלול זה. חוץ מזה, אסור ללכת רק על שיקולים תפעוליים אלא על שיקולים אנושיים ויש מספיק אנשים שמשתמשים בתחנה המרכזית כדי שיהיה להם גישה ישירה ולא יצטרכו ללכת להר ציון או לרח' החרש.

   • לא מכיר את המסלול הקודם של 89 , אבל כשכתבת שצריך להסיט אותו מהר ציון כדי שנשים צעירות לא יוטרדו מינים על ידי סודנים הנחתי שאתה רוצה שהוא יעשה סיבוב בתוך התחנה עצמה . במה בדיוק רחוב לוינסקי יותר בטוח מרחוב הר ציון ? מה הסודנים של של לוינסקי הם הסודנים המלומדים?

    • הוא התכוון שמי שירצה להגיע מהתחנה מרכזית לחולון אז התחנה שלו תהיה ממש ליד היציאה מהבניין ולא יהיה צורך ללכת עד שד' הר ציון. בכל מקרה אני חושב שאם כבר עושים את זה, צריך להסיט לשם את כל המזלג – גם את 189 ו-289 שכידוע מגיעים לאזורים אחרים בחולון.

     • לא, זה מה שהוא אמר
      "רק כדי שתוך ההמתנה לאוטובוס תוטרד מינית על ידי עובדים זרים"

      • דרור, אל תכנס לקטנות. התכוונתי שהתחנה תהיה ממש ליד היציאה מהביין ולא יהיה צורך ללכת עד שד' הר ציון. וגם אם הכוונה שלי הייתה כמו שאתה חושב, זה ידוע ששד' הר ציון הוא האזור שבו מסתובבות הזונות (אני בעצמי הוטרדתי מאחת כזו) בעוד שבלווינסקי זה אזור שיש בו המון אנשים ולכן הוא פחות "ראוי". מהבחינה הזו רח' לוינסקי הוא יותר בטוח מאשר הר ציון, אם כי גם שם לא תענוג גדול לעמוד בלילה. בנוסף התחנות בצד של הבניין מקורות ויש שם הרבה מקום להמתין, מה שאי אפשר להגיד על הר ציון.

 2. כל הכבוד על העצומה. חתמתי והעברתי למכריי וקרובי במייל.
  בהצלחה לנו!

 3. להסיט את 89/189/289 ללוינסקי יעזור לתושבי חולון, אך לא יעזור מאוד! יש לי הצעה לקו מזלג שישפר מאוד את המצב: הפעלת קו 105 שמסלולו יתחיל בתחנה המרכזית, המשך דרך צומת הולץ, צומת חולון, הלוחמים, המעפילים, המשך לפי קו 5 עד מסוף קרית שרת ללא כניסה לאזור התעשיה (כדי שאורך הזמן של קו 5 ו105 יהיה זהה). כל קו יפעל בתדירות של חצי שעה כך שבמסלולם המשותף יהיה קו כל רבע שעה.(לדעתי שניהם צריכים לצאת באותו הזמן גם מקרית שרת וגם מוולפסון/תחנה מרכזית כי סיבוב של 5 באזור התעשיה לוקח כ15 דקות והגעה מהתחנה המרכזית לקטע המשותף גם לוקחת כ15 דקות). מטרתו של קו 105 הוא לחבר בין רוב שכונות חולון היישר לתחנה המרכזית. אשמח לשמוע את דעתכם בנוגע לקו. תודה

  • רעיון מצוין שספק אם יתקבל בגלל "חוסר התאמה עם יעדי הרפורמה" ועקב העובדה שיש ליד התחנה המרכזית את 171 שממנו אפשר לעבור לקו 5. לצערנו איננו מחליטים על מסלולים אך אם תוכל לארגן החתמה של מספיק אנשים בעד הרעיון שלך נשמח להעביר אותו למשרד התחבורה.

 4. כל הכבוד! ומה קורה עם קו 46 בבת ים למה לא עושים משהו?

 5. אנו תושבי חולון חייבים גם אנחנו איזה אוטובוס מחולון לתחנה המרכזית בתל אביב אי אפשר ללכת ברגל לכל מיני אוטובוסים כדי להגיע לתל גיבורים בשעות הלילה פשוט זה מפחיד ולא לעניין שככה זה הייה פשוט זה סיוט

  • כיום לפחות יש את 89. עדיין זה לא מספיק אבל בהרבה מקרים לא חייבים תחנה מרכזית בשביל להחליף לאוטובוס בינעירוני. כל האוטובוסים לכיוון צפון עוצרים ברכבת מרכז, ו- 171 מגיע מתל גיבורים (מהחלק החיצוני של האזור) ישירות לשם בתדירות גבוהה. קווי דרום רבים עוברים דרך צומת חולון שגם לשם מגיע 171 וזה אפילו מאוד קרוב. תחנה מרכזית היא לא מקום נעים כל כך להסתובב בו. ועדיין חייבים קו לאזור, וייתכן שיאריכו את קו 5 לשם, כדי ליצור מעין גירסה של קו 90. אבל זה לא רשמי, אז אל תתפסי אותנו במילה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: