פרופיל ארגוני

ארגון נוסעי התחבורה הציבורית בישראל (ע"ר) נוסד כמיזם מידע בשם "תחבורה בדרך שלנו" על בסיס התנדבותי, על-מפלגתי, בעל אופי צרכני של נוסעי תחבורה ציבורית. הארגון עוסק בהפצת מידע תחבורתי לנוסע, מחקר ומעקב אחר נסיעות המפעילים וקמפיינים חברתיים לקידום זכויות הנוסע. הארגון נכנס לריק שנוצר בתחום התחבורה הציבורית, כאשר לא היה גוף רשמי ומוכר של נוסעי תחבורה ציבורית, שראה וחווה את ליקויי מערכת הסעת ההמונים מתוך נקודת מבטו של הנוסע. מקימי המיזם ביקשו לפעול, ללא מורא וללא משוא פנים, מול מקבלי ההחלטות לטובת שיפור הנגישות, התדירות, הזמינות ואיכות השירות.

המיזם יצא לפועל בראשית מרץ 2011, כארבעה חודשים לפני הפעימה השנייה ברה-ארגון בתחבורה הציבורית בגוש-דן ויצר סביבו מעגל של שותפים לעשייה מתחומי שיתוף הציבור, התכנון התחבורתי ו"משוגעים לדבר".

בעקבות הצטרפות של פעילים מקומיים מכל רחבי הארץ, הפך המיזם בתחילת יולי 2011 לארגון בשם "ארגון נוסעי התחבורה הציבורית בישראל – תחבורה בדרך שלנו". ב-21/12/2011 הוכר הארגון כעמותה. מייסדי העמותה, דני קומיסר, איתי חיים, איליה קוגן, סטלה אבידן, עמית רז, ניר אילין וגיא מור, ביקשו למסד את הארגון כגוף רשמי של נוסעי התחבורה הציבורית בישראל, השואף בחזונו לשינוי המדיניות התחבורתית בישראל, על מנת שתפעל להעדפת קידום ופיתוח מערכות הסעת המונים בנות קיימא, הנותנות מענה מקסימאלי לצורכי הניידות של אזרחי מדינת ישראל על כל מגזריה ומהוות חלופה עדיפה על פני השימוש ברכב פרטי.


מטרותינו:

לשמש מוקד מידע צרכני למשתמש בתחבורה הציבורית.

לפעול למען שקיפות מלאה בתחום התחבורה הציבורית.

לעודד פעילות חינוכית ויוזמות מקומיות לשיפור מעמד וזכויות המשתמש.

לקדם הקמת מערך לשיתוף הציבור בקבלת החלטות.

לפעול לחקיקת חוק זכויות המשתמש בתחבורה הציבורית.

לקדם חלופות תחבורתיות בנות קיימא המותאמות לצרכי המשתמש.

מודעות פרסומת
%d בלוגרים אהבו את זה: