פרויקט "סרדין" (דיווח על צפיפות)

עולה על אוטובוס ושומע צעקות של הנהג "תתקדמו אחורה!"?
לא מסוגל לנשום מרוב מחנק?
האוטובוס לא עצר בתחנה?
האוטובוס נראה כמו דיר חזירים?
הכריזה לא עובדת והכריזה מראה את תחנת המוצא?
הנהג גס רוח?

אם אתה מרגיש סרדין, דווח לנו!

אנו עושים מחקר אודות תנאי הנסיעה בתחבורה הציבורית בישראל! אנא מלאו טופס זה לאחר כל נסיעה. הנתונים שבטופס משמשים אותנו למחקר וללחץ על מקבלי ההחלטות לשפר על השירות. על מנת שהטופס יהיה אמין אנו ממליצים לפרסם גם כאשר אין בעיות בתנאי הנסיעה, וזאת כדי שנוכל לשקלל מה כמות הנסיעות שבהן יש בעיה בתנאי הנסיעה.

 1. קו 24 של דן וקו 27 של מטרופולין מרמת השרון לתל אביב ולהרצליה עמוסים בקביעות מדי יום שישי בסביבות השעה 12:45 העומס מתחיל בתחנת אצטדיון האתלטיקה שברחוב הזית ברמת השרון שמשרתת תלמידים משני בתי הספר המרכזיים ברמת השרון תיכון רוטברג וחטיבת עלומים.
  העומס מתגבר בתחנות הראשונים/אוסישקין שם מצטרפים לאוטובוס גם תלמידי חטיבת קלמן ולעיתים קרובות האוטובוס נאלץ לדלג על התחנה הנ"ל.
  רוב העומס משתחרר בתחנת סוקולוב סנטר ושרון סנטר שבמרכז העיר. אני מציע לתגבר את קו 27 ולדאוג ששני אוטובוסים יגיעו יחדיו לתחנה אחרת עשרות התלמידים ידחסו לאוטובוס הראשון שיגיע לתחנה או שישימו אוטובוס מפרקי במקום האוטובוס שקיים היום.
  תודה מראש,
  איתי.

 2. אולי כדאי לבנות טופס עם כל השאלות הנ"ל. גם יותר קל למי שרוצה להעביר לכם את המידע וגם לכם יהיה קל יותר לעשות אגרגציה של המידע. בהצלחה!

 3. אני לא יודעת אם זה המקום, אך רק רציתי לשבח את פעילותכם, על המסירות והאמינות שלכם. אני סטודנטית בבר אילן שגרה כמעט שנה בפתח תקווה, במקור מהצפון. התחבורה פה באמת יותר פעילה ומורחבת מאשר בצפון אך יש לדעתי עוד הרבה מקום לשיפור על מנת להשיג תוצאות אפקטיביות כמו הגברת כמות המשתמשים בתחבורה ציבורית מאשר ברכבים פרטיים. קודם כל אציין שיש כמה וכמה תחנות אוטובוס מזעזעות, אקח לדוגמה את תחנת האוטובוס ליד קניון אבנת. כמה מביניכם שגרים בפ"ת בטח יודעים למה אני מתכוונת. זוהי תחנה בלויה, ללא כיסאות, שבורה, ממש לא עושה חשק לעמוד (אין איפה לשבת!) ולחכות לאוטובוס שם. צילמתי את המקום ושלחתי למשרד התחבורה, לדן, לעיריית פ"ת אך כל ארגון מעביר את האחריות לגורם אחר. דבר שני כמה פעמים יצא לי שאיחרתי לעבודה רק בגלל שהאוטובוס לא עצר מכיוון שהיה מלא. המראה של האוטובוס חולף על פני ברגע שאת הכי ממהרת…- לא עושה חשק להיות תלוי באוטובוסים (ופה אברך את פרויקט "סרדין"). בנוסף: היה וכבר חיכיתי בעמידה לאוטובוס והוא עצר ועליתי עליו- עכשיו צריך להילחם בבחילות שהנהג גורם לך עם כל העצירות החדות, סיבובים חדים וכו'. לחברה שלי יש רכב איתו היא נוסעת כל הזמן לעבודה. נסיעה חד פעמית לת"א באוטובוס והקאה ביציאה ממנו שכנעה אותה שזה לא שווה את זה…

  • ובעניין פתח תקווה, יו"ר הארגון (במקרה הזה אני הוא זה שמגיב) גר שם ולכן הנושא מאוד קרוב לליבנו. יש גם פוסטים שעוסקים בנושא הזה כמו למשל הכתבה על נתיב התחבורה ציבורית שאינו פעיל מול בילינסון, שהצלחנו להעלות ל"מלאבס".
   https://tahbura.wordpress.com/2011/06/03/matatz_pt/
   ויש גם וידאו שצילמנו על הרמזור הקצרצר לאוטובוסים במחלף גהה
   https://tahbura.wordpress.com/2011/05/13/gehatrafficjam/
   ובכלל חברת "קווים" ראויה לתחקירים מפה ועד להודעה חדשה.

   ותודה על המחמאות וההערכה!

   • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    נסיעה בקו 51 מפתח תקוה לתל אביב אחר הצהריים היא משימה מחניקה. כנ"ל גם בקו 66 מתל אביב לפתח תקוה אחר הצהריים. באמת סרדינים.

    יש קו של אגד מנתב"ג לפתח תקוה, שגם הוא בלתי נסבל בשעות היציאה של העובדים אחר הצהריים.

 4. לגבי הוספת שאלון לאתר, תבנו שאלון בגוגל דוקס, ותשימו קישור. הכי פשוט ויעיל.

 5. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  טופס מצוין, רק כשאי שיהיה בעברית, אם גוגל תומך.

 6. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  קו 82 זה טירוף גם יש פקק בזבוטינסקי גם צפוף ברמה שאי אפשר לזוז ובנוסף לכל אתה פוחד שבאחד העצירות של האוטובוס תעוף על אישה והיא תחשוב שאתה "מיתחכך"

 7. קו 20, מעתידים לכרמלית היה קו עמוס בשעות תחילת וסוף היום, אבל החל מהיום בוטל. בעבר הייתי עולה עליו ברחוב אבא הילל פינת בן גוריון, ובשעות 16:00 – 18:00 הוא לרוב מפוצץ עד אפס מקום. חלק מהלחץ יורד בבורסה וברכבת מרכז, אבל כבר קרה שעד אלנבי לא היה לי מקום לשבת (שם הייתי יורד).

 8. קו 42, בבוקר. אני עולה עליו בהר ציון לרוב הוא כבר עמוס לעייפה. ופעמים רבות הנהג כבר לא מעלה וצריך לחכות לבא אחריו. כבר איחרתי בגללו לעבודה לא פעם…

 9. קו 240 חייב לעצור גם בתחנת השלושה ברחוב ירושלים בת ים, ממסוף
  קהילות יעקוב לכוון בת ים מאחר ורחוב ירושלים הוא כל הזמן במצב
  גאוגרפי בעליה ורוב תושבי האזור הם קשישים ומבוגרים. כרגע
  מדלגים על תחנה זו. לשעבר היו 2 אלטרנטיבות קו 26 וקו 86.
  הקו 240 לוקח נוסעים מאזור מסחרי, סופרמרקט, בנקים, דאר ועוד.
  לתושבים בין תחנת ירשלים דניאל ובי"ס כצנלסון יש מרחק גדול
  ולכן יש הכרח גם לעצןר בתחנת ירושלים השלושה !!!!!!!!!!

 10. 3/7/2011, 7:05, אלוף שדה – כל בקעת אונו עולה על 56 (מיהוד לת"א) עקב ביטולי קווי דן באיזור (ותודה שוב https://tahbura.wordpress.com/2011/06/18/63/ לתושבי נחלת יצחק) עד שנערה מתעלפת ונופלת על הראש בזמן הנסיעה בעמידה. רק כך היא מצליחה שמישהו יפנה לה מקום אבל אז היא מתעלפת שוב.

 11. נוסע מתוסכל

  קו 204 של דן, שעה 8:20 בבוקר, עליתי עליו בתחנה הראשונה ברח' האצ"ל לכיוון רדינג, אוטובוס רגיל שהיה עמוס מהתחנה שאחרי התחנה שעליתי עליה. אני לא מבין את הרפורמה ההזויה הזאת.

 12. הרא"ה שולט!

  קו 61 החדש של דן. לשני הכיוונים עמידר- כרמלית. צפיפות כבר מהתחנות ברחוב הרא"ה פינת חיבת ציון. ברוב שעות היום 7-8-9 בבוקר ובשעות הערב 17-18 ואפילו 20:30. אוטובוס רגיל עמוס לעייפה ואפילו דילג על כמה תחנות מכיוון שלא היה מקום להצטופף יותר. כולל אנשים מבוגרים שנאלצים לעמוד ולהידחק .
  לקראת תחנת הבורסה אפשר לנשום אבל עדיין רוב האנשים עומדים באוטובוס.
  השם פרוייקט סרדין – פשוט גאוני ומדויק. חשבתי להוציא את הנייד לצלם אבל לא היה לי נעים מהאנשים.

  במדינות עולם שלישי נסעתי באוטובוסים נוחים ומרווחים יותר…פשוט זלזול בנוסעים..

 13. גם חיבת ציון שולט :)

  אני מבקש לאשר ולחזק את דברי קודמי, "הרא"ה שולט", אודות קו 61 החדש של דן.

  בשני הכיוונים בשעות העומס יש צפיפות, במקרים רבים עד כדי אי העלאת נוסעים בתחנות שונות.

  • המצב הקשה של קו 61 ידוע לשמצה ועכשיו התדירות ירדה עוד יותר. לקו הזה נקדיש בקרוב קמפיין נפרד כי המצב לא יכול להימשך כך.

   • אני חושב שהעלת התדירות אינה בהכרח הפתרון הנכון. עוד לפני הרפומה תמיד היה מגיע אוטובוס נוסף של קו 61 במרווח זמן של 2 דקות. ותתפלאו לשמוע, הוא היה ריק לחלוטין. כולם יודעים את איזה, ועל חוסר סבלנות וטיפשות מצד הנוסעים אי אפשר לבוא בטענות.
    הפתרון הנכון באמת הוא להקצות אוטובוסים כפולים כפי שאפשר לראות בקווים 142,42, 140, 40 וכו'

    • היה מגיע קו נוסף ריק, כי הם לא היו משחררים אוטובוסים בזמן. אם אתה משחרר אוטובוסים במרווחים של 10 דקות, אין שום סיבה שהם יגיעו ביחד. אלא אם הנהגים העדיפו להמשיך ולשחק שש-בש.

     • אז זהו, גם כשמשחררים את האוטובוסים בקצב אחיד כמתוכנן, צפויה התופעה המתוארת המוכרת בכל העולם.
      יש לזה הסבר מורכב מעט – אם אוטובוס אחד נוסע מהר מדי, השני מקבל יותר נוסעים וכך השני נוסע עוד יותר לאט ובינתיים הראשון מגיע מוקדם מדי לתחנה הבאה הפנויה יחסית, כך מצטבר הפער עד שהשלישי (הריק) נצמד לשני (העמוס) והנוסעים ממתינים זמן ארוך ואז מקבלים שני אוטובוסים ואף יותר, כשהם לא מלאים באופן שווה.
      עם זאת הנושא ניתן לטיפול וניהול נכון באמצעים חכמים.

   • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    מאשרת את מה שנאמר פה זה קו שתמיד מלא ועכשיו עם הרפורמה הוא פשוט בלתי נסבל. הנסיעה שלו ארוכה מאד נסיעה לתחנת רכבת מרכז עברה מנסיעה של 10 דק' ל25 דקות וזה לא בשעות הבוקר בשעות הבוקר עם רוצים להגיע לבורסה צריך לעלות על קו 61 לרדת בתחנת עיריית רמת גן ללכת ברגל עד הבורסה להחליף קו אוטובוס לכל קו שמגיע לבורסה ועדיין תגיעו יותר מהר מקו 61 וזה בדוק עשיתי זאת בעצמי מספר פעמים ובזמן שירדתי בבורסה ראיתי את האוטוסוס רק מגיע לרמזור של צומת עלית וזה היה אותו נהג מה שאומר שמדובר באוטובוס שירדתי ממנו.
    בנוסף התדירות של האוטובוס פחתה בחצי מקו שמגיע כל 10 דק' לפחות זה הפך לקו שמגיע כל 20 עד 25 דק' במקרה הטוב ומדובר בתחנה של חיבת ציון פינת הרוא"ה רמת גן ובבקור מספר פעמים כיוון שמחכים כל כך הרבה בכלל עד שמגיע אוטובוס הוא פשוט לא עוצר כי אין עליו מקום

 14. קו 7 פשוט סיוט בשעות אחה"צ לכיוון דרום. היום חזרתי מבי"ח איכילוב לביתי בשכונת התקווה בסביבות השעה 16:00 ומהתחנה של יגאל אלון ליד מוקד מכבי האוטובוס הגיע למצב של עומס בלתי נסבל. ירדתי בתחנה האחרונה של רח' האצ"ל שבה עדיין הלחץ הכבד לא השתחרר כעבור כמעט 50 דקות. אני יודע שיש עומס תנועה ברח' יגאל אלון בקטע נחלת יצחק-השלום בשעות אלו שבהן כולם חוזרים מהעבודה כך שכמעט בכל נסיעה שלי בקו 7 אני מוצא את עצמי במצב שאני צריך לעבור ממש "מבוך" כדי לרדת. לפיכך אני חושב ש"דן" צריכה לתגבר קו זה בנסיעות נוספות בשעות השיא(אני לא מבין למה התדירות עומדת על אחת ל-15 דקות) או ליצור לו קו מזלג שיעבור במסלול דומה. רעיון נוסף הוא פשוט הפיכת הנתיב הימני בקטע זה לנת"צ והארכת הרמזור בצומת יגאל אלון-השלום(למה הרמזור של קו 7 כל כך קצר?). מצטער אם חפרתי יותר מדי.

 15. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  קו 61/161 ב- 7:30 בבוקר. סיוט! גם מגיע פעם ב- 10 דק' וגם אז מפוצץ ולא עוצר. ואם עוצר אין מקום לגפרור…
  להוסיף קווים בשעות הבוקר!!!!!!!!!!!!!

 16. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  מצטרפת ל"הרוא"ה שולט " ולחיבת ציון" חייבים למחות על ביטול 61 , לא רק בתדירות ואפקט הסרדין , אלא גם על המסלול החדש , שבמקום לקצר ותעל , המסלול הפך להיות בלתי נסבל
  לפני הרפורמה להגיע מצ.חשמונאים ארלוזורוב עד ל אלנבי 100 היה לוקח כ20 דקות עכשיו זה כפול 2 – 40 דקות.
  והמסלול לעבור את הבוקר באחד הרחובות המגעילים של תל אביב בן יהודה אלנבי , במקום ברחוב דיזנגוף, ממש לא עושה טוב להתחיל את הבוקר.
  בנוסף בערב להגיע מרמת גן לדיזנגוף ,לוקח כפול זמן ,שעה וחצי – 40 דקות לחכות לאוטובוס +חצי שעה נסיעה + 10 דקות ברגל.איפה בדיוק הרפורמה?

 17. לתחבורה בדרך שלנו שלום,
  אני חושב שאתם צריכים לצאת בקמפיין גם על קו 7 שהזכרתי בום רביעי את מצבו הקשה בשעות אחה"צ והתדירות הקטסטרופלית שלו.

  • 7 וולפסון/האוניברסיטה לפני הרפורמה היה בתדירות רשומה של 12 דקות (למיטב זכרוני).
   עכשיו 15-20 !!
   מעניין מה אחוז ה15 דקות לעומת ה 20 ..
   וכנ"ל לגבי קווים של 10-20 .
   תחבורה "משופרת" בהמתנה מעל 10 דקות זה מגוחך.
   תדירויות של 30-40 (בערב)זה פשוט הדרה זוחלת של משתמשים,והתעללות ביתר שבשום אופן לא יכולים לוור על האפשרות הזאת.
   ומדובר לא לשכוח ברפורמת שיפור !
   אני מחזירה את החידוד לגבי תושבי דרום מזרח ת"א יד-אליהו (והתקווה)גם לגבי הסירבול בקו 7 (בהקשר של נזקים נוספים בעקבות הרפורמה)

  • יש לנו הרבה רעיונות לקמפיינים אבל מעט אנשים. אם אתה רוצה לנהל את הקמפיין אתה מוזמן לפנות אלינו למייל וניצור איתך קשר.
   tachbura.now@gmail.com

 18. נוסע מתוסכל

  אני מצטרף לכל המתלוננים על קו 61. אתמול נסעתי בו בשעה 7 בערב מרכבת מרכז לבן יהודה, כיוון שבו לא אמורים להיות יותר מדי נוסעים(אם התדירות מתאימה) ושבכל אוטובוס יש לא יותר מ-3-4 נוסעים בעמידה. אלא שגם בשעה זו היה עומס בלתי נסבל כשהתחנה ברכבת הייתה מפוצצת באנשים. פעם ראשונה בחיי שחוויתי את חווית קו 61 ואני לא רוצה לדמיין מה הולך בקו הזה בשעות השיא.

 19. קו 84 שמתחיל בתחנה המרכזית תל אביב והוא הקו היחיד שמגיע לנקודה כלשהי בחולון ולבת ים מהתחנה המרכזית נהיה מלא כבר בתחנה הראשונה שלו והוא לא עוצר בתחנות הבאות כי אין מקום באוטובוס. מכיוון שהקו הזה היחיד שמגיע מבת ים ומחולון לתחנה המרכזית הוא צריך בתדירות הרבה יותר גדולה לא פעם בחצי שעה ובטח שלא פעם בשעה כמו שאני חיכיתי לו במשך שעה שלימה. פתרון נוסף הוא להחזיר קווים שעברו בתחנה המרכזית לחולון לבת ים. תודה

  • קו 84 לא אמור בהגדרתו לקלוט כל כך הרבה נוסעים. הרעיון הוא לייבש את התחנה המרכזית בהדרגה עד לסגירתה הצפויה בעוד כ- 3 שנים. בינתיים בת ימים יכולים להגיע לשד' הר ציון ולקחת משם קווים 26, 42 או 142 בהתאם למקום אותו הם צריכים.

 20. זה אומר ש3 שנים לא יהיה אף קו לתחנה המרכזית מחולון ובת ים??? זה נראה לכם הגיוני? בעוד 3 שנים, כשיסגרו את התחנה שיבטלו את כל הקוים שביטלו ובינתיים שמשרד התחבורה יחזיר את הקוים שביטל לתחנה המרכזית. ומי יכל לאשר את זה ששתי ערים שלימות יהיו מנותקות למשך 3 שנים מהתחנה המרכזית??? אני יודע כי אתם לא אשמים בעניין הזה אבל בבקשה תעבירו את ההודעה הזאת למשרד התחבורה.
  ומה זה אומר שקו 84 לא אמור לקלוט בהגדרתו כל כך הרבה נוסעים? הוא כל חצי שעה יוצא מלא מהתחנה המרכזית.

 21. 85 מוולפסון דרך הלוחמים, צומת חולון, צומת הולץ ותחנה מרכזית? רעיון מעולה! והוא גם קו שפועל עד הלילה בתדירות גבוהה כך שהוא יהיה מצוין לאלה שחוזרים מאוחר מהתחנה המרכזית לחולון ולבת ים. כל הכבוד על ההצעה!!!

 22. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  קו 43 שינה את מסלולו ,ועכשיו יש לחץ בתחנה ברינה,כל בוקר נוצר מצב שמגיעים שני אוטוביסים ביחד והאוטובוסים עמוסים נוסעים.
  מאז שיש רפורמה גם בשעות הצהריים האוטובוס מגיע כל עשרים דקות במקום עשר דקות.
  כמו כן כל קוגל בחולון פקק אחד גדול כי כל הקווים עוברים ברחוב זה.
  היו צריכים לדאוג שרחוב זה יהיה בבוקר רק לתחבורה ציבורית.

 23. שלום! האם ידוע לכם על קו מחולון לתחנה המרכזית בשינויי ה5 באוגוסט? אתם כבר יודעים אולי אם רעיונכם לגבי קו 85 התקבל? רעיונכם היה שקו 85 ימשיך לתחנה המרכזית מוולפסון. תודה

 24. קו 61 מרחוב הראה 185 ברמת גן לתל אביב
  בתחנה של רחוב ביאליק נעסה עמוס ביותר בשעה 1800 ביום חמישי

 25. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  קו 92 יש בו הרבה צפיפות ועד עם כל זה הוא מגיע בשעות לא שעות אחרי שמחכים הרבה זמן בתחנה זה לא צריך להיות כזה שינוי ומסלולו מורט עצביים קו 92 פתח תקוה רמת גן

  • זה לא חדש והיו הרבה תלונות על הקו הזה ואפילו דיון בכנסת שלא עזר. ההמלצה שלנו היא לחפש חלופות אחרות. במידה ויוצאים מבני ברק, לקחת קו לז'בוטינסקי ומשם קו 51, 66, 82 ואם יש צורך אז עוברים לקווים פנימיים. היום עם כרטיס המעבר לא תהיה בעיה לעשות זאת בלי תוספת תשלום ועם תדירות גבוהה. אם צריכים להגיע מקניון איילון לפתח תקווה אז בכלל אין טעם להשתמש בקו הזה. פשוט לוקחים קו למכון מור ומשם אחד הקווים המהירים לפתח תקווה.

 26. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  קו 63 לכיוון כרמלית. בנוסף לאיחורים תמידים, עמוס עד אפס מקום כל יום מתחנת עזריאלי עד תחנת קינג ג'ורג' דיזינגוף סנטר. בדרך כלל הנהג מדלג על 2-3 תחנות (בית קלקא, חשמונאים וסנימטק) כי אין לאן להכניס נוסעים. מאז הרפורמה נעשה גרוע אף יותר. בנוסף ביטלו את קו 32 שגם נסע מעזריאלי לסנטר.
  מעצבן אותי אפילו לכתוב על זה!

  • אתה לא הראשון שכותב את זה. האור בקצה המנהרה הוא שקו 63 יתוגבר החל מ- 1 באוגוסט כאשר מספר הנסיעות שלו יהיה דומה למה שהיה לפני הרפורמה. זה לפחות יוריד חלק מהלחץ אם כי המצב רחוק מלהיות אידיאלי.

 27. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  קו 63 צפוף כל כך שהנהגים פשוט מדלגים על תחנות או לא אוספים את כל הנוסעים. לדעתי התדירות שלו קטנה באופן משמעותי או שבגלל קוים אחרים הוא משמש נוסעים רבים אחרים. בכל מקרה, מניסיוני, הוא עמוס גם בבקרים מת"א לעזריאלי וגם בערב מעזריאלי אל לב העיר. :-/

 28. יש לי רעיון הולם לכל הצפיפויות באוטובוסים.
  מאחר בכל שנה ושנה אוכלוסיית ערי גוש דן הולכת וגדלה, מה לעשות!, כך זה גם בכל עיר בעולם.
  הרעיון הוא פשוט ללחוץ על ראשי הרשויות שיפעילו לחץ על הממשלה שיקימו כבר באזור גוש דן
  רכבת קלה שתכלול כמה קווים, נוסף על כך צריך לפעול למען הקמת קווי ה-B.R.T

 29. לדעתי, אף תגבור קו מפוצץ בנוסעים לא יעזור.
  קו אם קו 63 יחזור להיות כל 7-8 דקות, זה לא יפתור את העומס,
  כך גם לגבי קו 61.

  • אתה צודק חלקית. תגבור קו עמוס יכול להוריד את העומס מכיוון שכמות האנשים לא עולה אבל כמות המקומות הזמינים כן. עם זאת, הדבר היחיד שיכול להוריד עומסים מקווים אלה הוא חינוך של אנשים להשתמש גם בקווים אחרים שהם פחות מכירים.

 30. קו אם קו = גם אם קו

 31. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  קו 82 מפ"ת לכיוון ת"א עמוס בשעות הבוקר עד 0 מקום! פשוט מזעזע לנסוע בקו הזה . למרות שזה קו מאד פופלארי התדירות שלו די נמוכה . למשל בין השעות 16 – 18 (לכיוון פ"ת) הוא מגיע רק פעם ברבע שעה ועומדים בו כמו סרדינים! דרוש שיפור..

  • בהחלט דורש שיפור וגם הארכת שעות הפעילות עד חצות + הפעלה במוצאי שבת. עם זאת, כרגע דן נמצאים בבעיות תפעוליות קשות ובמחסור קשה בנהגים ומכונות. לכן הלחץ שלנו צריך להיות לתוספת נהגים ומכונות וזה דבר שייקח זמן.

 32. עליתי על קו 63 לכיוון רמת גן בתחנה ליד בית הקברות בגבעתיים, בשעה 18:20 לאחר המתנה של 25 דקות. האוטובוס כל כך צפוף, שכמה נוסעים ואני ביניהם נאלצנו לעלות בדלת האחורית. אין פה מקום לתקוע סיכה.

  • אני מציע לך להשתמש בקווי 60 (וגם 160 תלוי) – בכל מה שקשור בקישור בין גבעתיים, ת"א ור"ג. שוב, זה תלוי באילו תחנות מדובר. אבל בהרבה מן התחנות של 63, יש תחנה של 60/160 קרובה או באותה תחנה ממש שיגיע יותר מהר (כמעט ברוב שעות היום, ובשעות העומס, הזמן יהיה זהה כנראה) – בפחות צפיפות ויתר מהירות. אני מתכוון לכתוב על כך בקרוב.

  • כמובן, אם אתה יכול (ואתה משתמש בקו באופן תדיר כלשהו) – צלם ושלח למייל של תחבורה בדרך שלנו.

 33. אתמול קו 204 היה מלא עד אפס מקום בשעה 22:00. בכל מקרה היום פירסמו את לוחות הזמנים לחודש הבא שבו כידוע מתחילים הלימודים ובאופן טבעי יש יותר ביקוש. אבל מה? קווים מפוצצים שגם ככה קורסים תחת העומס לא יתוגברו ולו בנסיעה אחת כמו קו 7(לפני החופשה כמות הנסיעות בשעות השיא הייתה גבוהה בהרבה וגם היא ממש לא הספיקה), 16, 204, 61, 63. כבר שמעתי לא פעם שלחברת דן יש מחסור נהגים אבל אם המצב כבר עכשיו, עם התדירויות הנוכחיות, בלתי נסבל אז תחשבו איזה שישו ושמחו יהיה בקווים הללו ועוד רבים אחרים שלא תוגברו או שנוספה להם נסיעה או שתיים. בעיה קשה

  • שלא נדבר על העלייה הדרסטית של אחוז הנהגים האתיופים בדן שבקושי מדברים עברית!
   בטח מעבידים אותם בתת תנאים מחפירים שצריך להקים ועדת חקירה רק על העבדות שהנהגים האתיופים האלה חווים.

   חוץ מזה שכמות נסיעות הסרק עקב הרפורמה היא מטורפת ובילתי הגיונית – עשרות על עשרות נסיעות של אוטובוסים שנוסעים ריקים לתחנות המוצע על מנת לתגבר קווים אחרים.
   פשוט קטסטרופלי שהפקידים השמנים במשרד התחבורה לא מבינים.

   וקו 204 שוב – נוסע בלי שכל עד לתחנת היעד שלו ברידינג עוד 15 דקות לכל כיוון שזה 30 דקות לכל כיוון ביזבוז לכל אוטובוס כשמעולם לא שמעתי שכל כל הרבה אנשים עובדים בחברת החשמל שם.

   מרגישים את זה במיוחד בשעות השיא כשהעומס מטורף ובשעות השפל כשגם ככה התדירות נמוכה ודן לא עומדים בלוחות הזמנים ובהתחייבויות שלהם.

 34. עוד מקרה עם קווים 16 ו-204. היום הגעתי לתחנה ברכבת ההגנה לכיוון מזרח בשעה 14:10. חיכיתי למה שיבוא קודם במשך כ-20 דקות ואז הגיעו שניהם ביחד מלאים עד אפס מקום כך שלא העלו נוסעים. רק אחרי עוד 10 דקות הגיעו שניהם ביחד פעם נוספת ועליתי על קו 16 שהיה מלא בישיבה ועוד ש-204 היה, כרגיל, מפוצץ. חצי שעה חיכיתי לשני קווים בתדירות(מוצהרת) של 9-10 דקות(קו 16) ו-6-7 דקות(קו 204). חייבים ללחוץ על דן לתגבר את כמות הנסיעות שלהם או שבינתיים, עד שיפתרו את מצוקת הנהגים, ישימו מפרקיות בקווים הללו כדרך קבע(אפילו מפרקית של קו 204 נסעה מפוצצת בנוסעים). עוד פתרון שציינתי כאן הוא ביטול קו 4 והעברת כל הנסיעות שלו ל-104 ו-204 אבל שאחוז גבוה יועבר ל-204.

  • הפיתרון המיידי והחכם ביותר שלא היה דורש שינויים מרחיקי לכת ותוספת של נהגים היה להחליף בין קו 16 ו- 204 כך שקו 16 יסע עד רדינג במקום קו 204

   בהתחשב בכמות הנסיעות "המוצהרות" והתדירות הגבוהה יותר של קו 204 קיצור המסלול שלו עד הכרמלית הייתה מייעלת ובהכרח משפרת את התדירות בקו נסיעה זה (אני מחשיב את קו 16 ו-204 כקו נסיעה אחד) וזאת בלי פגיעה (אם הייתה קיימת) בנוסעים לרידינג

   קו 16 גם ככה קו מאסף עם תדירות נמוכה יחסית ומסלול מפותל שפיתול הקו לא תפגע במסה הגדולה של הנוסעים – וזאת על חשבון קיצור מסלול 204.

   אם אתה שואל אותי זהו פיתרון חכם.

   • מה שאתה מציע לא יקרה מסיבה פשוטה: קו 204 נחשב כקו מטרופוליני שהוא חלק מ"קווי מזלג" 4/104/204. קו 16 הוא קו מקומי ולכן גם מסלולו המתפתל שנכנס לשכונות. גם ככה בגדו בהרבה מעקרונות הרפורמה ולא נראה שמישהו במשרד התחבורה יסכים לשינוי זה.

    • אז הם יצטרכו לסבול את העומס המטורף בצומת הרחובות בן יהודה-דיזינגוף ביציאה והכניסה הצפון מערבית לתל אביב (שמישהו יעשה טובה וילך לצפות מה קורה שם אתם לא מדווחים על זה)

     ואנחנו את התדירות האיומה, הדוחק והכפיליות המיותרת והמטורפת (לא ראיתי בזמן האחרון פחות מ- 2 אוטובוסים של 204 שבאים ביחד בו זמנית)

     אני נשבע לכם שזה המצב – היום ראיתי את זה בעייני ואני גם יודע מאנשים אחרים וכולם מוזמנים לראות

 35. סליחה על הבוטות, אבל מה עם מחאה אזרחית, ברוח ימים אלו? בקווים שאנחנו יודעים שרק קמצנות ודריכה עלינו מונעים מחברות התחבורה להוציא עוד אוטובוסים (הרי הפתרון כל כך פשוט במקרה הזה, פשוט עוד אוטובוסים), קווים שאנחנו לוקחים יומיום לעבודה ויודעים שהנסיעה תהיה כל כך סיוטית עד שהיא כבר לא סיוטית כי התרגלנו, התנוולנו למענה, בקווים כגון אלו, פשוט לא משלמים. מוסרים פתק לנהג שכתוב בו "אני לא משלם כדי לסבול, וזה גם למען סביבת העבודה שלך" או משהו דומה, ופשוט לא משלמים. אם כולם יעשו את זה באותו יום, כל בעיות הקווים תיפתרנה במהרה! מי מרים את הכפפה בפייסבוק? יאללה! הם בוחנים את סף הסבל שלנו, בואו נבחן את שלהם!

 36. אתמול בבוקר בשעה 10 בערך עליתי על קו 51 רגיל שהיה מפוצץ כרגיל. כשירדתי ממנו בז'בוטינסקי ברמת גן וחיכיתי לקו אחר הגיעה אחריו מפרקית (אקורדיון) של 51 והיא היתה מלאה מאוד הרבה אנשים עמדו. המצב כבר בלתי נסבל. אחר הצהריים בשעה 15:40 חיכיתי ל-51 בבית קלקלא בת"א לכיוון פ"ת, הגיע אוטובוס שמרוב העומס לא עצר. 2 דקות אחריו הגיע 50 עם מקומות ישיבה אפילו, אבל בעזריאלי כבר הרבה עמדו, וברכבת מרכז הוא היה חנוק עד הדלת. קו 50 מוגדר כקו מהיר ולכן אין לו תחנה בזבוטינסקי ליד מפעל "אסם" לשעבר. התחנות שם היו מפוצצות באנשים (כך ראיתי במבט לאחור בעקבות הסיפור הבא): הקו 50 שהיה עמוס באנשים עד הדלת הקדמית, עצר ברמזור אדום ביציאה מהמת"צ לכיוון בילינסון. בחורה צעירה רצה אליו ודפקה על הדלת הקדמית חזק ולא הרפתה.בהתחלה הנהג לא רצה לעצור, אבל אחרי זה הוא עצר לה. היא נכנסה וממש צעקה, והתרגזה, שאלה את הנהג כל המזן למה הוא לא עצר, כמה שהוא ניסה להסביר לה של50 אין תחנה היא לא השתכנעה וביקשה את הפרטים שלו. מסתבר שהרוגז שלה הוא מפני שהיא מחכה 20 דקות וכל 51 שעובר לא עוצר להם בגלל העומס, וזה מסביר את כמות האנשים הגדולה שראיתי שמחכה שם. כנראה שמדובר ב-51 שלא עצר לי בבית קלקא, וכנראה בעוד 2 או 3 אוטובוסים של 51 (המערכה שלי, הבחורה לא אמרה כמה 51 עברו שם). צריכים לפתור את הבעיה עם הקו הסופר-עמוס הזה.

 37. הנה קו שלא חשבתי שאכתוב אותו בפרוייקט סרדין, אבל מכיוון שזו הפעם השנייה שזה קורה לי בהזמן האחרון, ומדובר ב-2 פעמים מתוך 2 פעמים שחיכיתי לקו הזה בואותן שעות בערך, החלטתי לכתוב פה ת כל הפרטים.
  קו:49
  חברת:דן
  מכונה: 6324
  שעה: 17:00 בדיוק
  יום: שלישי, 25.10.11
  תחנה עלייה: טרומפלדור 24, פתח תקווה.
  לכיוון: תחנה מרכזית פתח תקווה
  פרטי המקרה: הנהג התקשה לפתוח את הדלת הקדמית, ואחרי שכמה ירדו משם, הוא פתח. בתחנה המתינו כ-7-8 אנשים, בקושי הצלחנו לעלות עליו, כבר חשבתי לחכות ל-66, אבל לא ידעתי אם הוא יהיה פחות עמוס. הנהג כל הזמן ביקש מאשנים להתקדם לפנים האוטובוס. בנסיעה הייתי דבוק לדלת הקדמית ובקושי היה לי היכן לאחוז. במקום להמשיך עם האוטובוס, ירדתי תחנה אחרי, כבר לא יכולתי להישאר עוד דקה בנסיעה כשאני דבוק לדלת הקדמית, ופוחד בלב שאם אני אלחץ עליה עוד, היא תישבר.

 38. הכוונה שלי שהקווים, 40, 42 ו-142 – אבל בפרט קו 40, יוצאים בבוקר מבת ים מלאים לגמרי בבת ימים שנוסעים לעבודה באזור עזריאלי (כמעט כולם יורדים בבית מעריב ועזריאלי). אין מקום לעמוד אפילו. במקרים רבים הם עוברים לידי, בתחנה הראשונה ביפו (יפו ד') ולא עוצרים למרות שיש 20 איש יחד איתי בתחנה (ספרתי יותר מפעם אחת).
  התדירות נעה בין 10 דקות – רבע שעה בבוקר לעשרים עד 25 דקות בערב.
  צריך וחובה לעשות קווים חדשים שיוצאים מיפו, ולא מבת ים, לרכבת מרכז.
  הקווים האלה מצדי יכולים לפעול רק בבוקר בשעות העומס, אבל חשוב מאוד שהם יפעלו כדי לעמוד בעומס הנוסעים.
  ביום ראשון לקח לי למשל חצי שעה עד שישבתי. גם ביום שני וגם אתמול.
  לי יש קצת בעיות גב, אבל מילא, אני צעירה ולא בהריון עדיין. מה עם הקשישים?
  חוץ מזה שזה אבסורד שנהגים ברכבים פרטיים צריכים להיות חגורים וגם הנוסעים מאחור ואילו באוטובוס אי אפשר אפילו לשבת.
  ואולי גם קווים חלופיים שיוצאים מיפו ולא מבת ים.

  • לפני הרפורמה היו נסיעות של 40 "עד הרכבת" בבוקר. חבל שהם לא מחזירים כמה מהן מיפו עד הרכבת, ואז לעשות סיבוב בחזרה.

 39. ביום שלישי בשעה שבע וחצי בבוקר חיכיתי לאוטובוס על מנת להגיע לאוניברסיטה. חיכיתי בתחנת פרישמן לקו 25, או 24. חלפו על פני שני קווי 25 וקו 24 אחד שכלל לא אפשרו לנוסעים לעלות בתחנה. לאחריהם עצר בתחנה קו 25 שהיה מלא עד אפס מקום. עמדתי בלי מקום לזוז לכל אורך הנסיעה לאוניברסיטה. במרבית התחנות לאורך אבן גבירול, כמו גם ביהודה המכבי, הנהג כלל לא עצר, וכאשר עצר מרבית הנוסעים נשארו בתחנה. העומס ירד למעשה רק כאשר הגענו לאיזור תיכון אליאנס, וגם אז לא היה מקום לשבת, כי אם רק לעמוד, אך בפחות צפיפיות.

 40. קו 51 יום ראשון 30.10.11 בשעה 22:35 בבית קלקא- מלא ועמוס!! בעזריאלי בקושי אנשים הצליחו להיכנס. כשירדתי בבילינסון עדיין הרבה אנשים עמדו. לא ייתכן שבשעת שפל כזאת הקו יהיה עמוס עד אפס מקום. במיוחד כשבשעה זו עומדים לרשות דן מפרקיות רבות ריקות מקווים שסיימו את פעילותם.
  אגב הגעתי מדרום ת"א לבי תקלקא עם מפרקית של X71 היינו 3 אנשים כל הנסיעה. בזבוז משאבים, אבל זה של אגד, אי אפשר להוציא מפרקית מ-271 ולהעביר ל-51.

  • זה לא עניין של מפרקיות. פשוט התדירות של 15-20 דקות בשעות הערב לקו עמוס כזה פשוט לא מספיקה. צריך פשוט לתגבר תדירות ולהפעיל את הקו פעם ב- 10-12 דקות עד 0:30 ורק אז יהיה אפשר להתגבר על העומס (כנ"ל קו 66 שבו בקיץ אי אפשר להכניס סיכה דווקא בשעות הערב המאוחרות).

 41. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  קו 501 של אגד מת"א לרעננה, סביבות 8 בבוקר. סיוט. אחד לא העלה נוסעים בכלל (וגם אם כן, הייתי מוותרת על התענוג המפוקפק), הבא אחריו גם היה מפוצץ. שאלתי את הנהג בנימוס אם הוא יכול לבקש מהנוסעים להתקדם אחורה (באמצע-סוף האוטובוס עוד היה קצת מרווח), והוא ענה לי בצורה מגעילה. אני יודעת שזו עבודה קשה, אבל באמת שאין צורך לדבר לנוסעת שביקשה משהו בנימוס באופן מזלזל וסרקסטי.
  לדעתי רוב העומס יורד בצומת הסירה (שם גם אני יורדת). בד"כ יש גם את קו 90 של מטרופולין, אבל הבוקר משום מה הוא פשוט לא עבר…
  גם בשעות הערב/אחה"צ הנסיעה חזרה היא לא להיט.

 42. קו 51 מ2 הכיוונים כמעט בכל שעות היום עמוס!!! אני יודע שיש את קווים 641 ו-561 אבל כל אחד אומר משהו אחר לגבי ההורדה שלהם מכיוון ת"א, אם אפשר תשובה ממישהו שנוסע קבוע….?

  • עפ"י הכתוב באתר "כל-קו" (שלוקח את נתוניו מאתר "אגד"), עבור קו 641 – ההורדה הראשונה היא בתחנת ז'בוטינסקי פינת אורלוב למעט נוסעים מתחנה מרכזית ת"א שלא מורשים לרדת עד אחרי תחנה מרכזית פ"ת. בקו 561 המקרה דומה (למעט שתחנת ההורדה הראשונה היא התחנה המרכזית בפ"ת, שוב, למעט אלו שעלו בתחנה המרכזית בת"א) – דבר זה אומר שקווים אלו לא יכולים להוות תחליף ממשי לקו 51 כיוון שהם לא מאפשרים הורדה ברוב מסלולו אם לא כל מסלולו.

 43. מישהו נוסע בקו 354? הנהגים של הבוקר לא מעלים אותי עם חופשי חדשי, הם טוענים שהקו הזה מקבל רק תשלום במזמן לעומת זאת בערב אני נוסע חופשי ולא אומרים לי מילה, תשובה דחוווףף, (הכרטיס שלי חופשי חדשי משולב רכבת אוטובוס 258 ש"ח )

  • לא ראיתי בנמצא כרטיס חופשי חודשי משולב רכבת-דן שעלותו 258 ש"ח. הקו הזה חורג מגבולות גוש דן והרפורמה (הגבול הדרומי הוא גבולה הדרומי של ראשל"צ עם נס ציונה וכביש 431, שבאר יעקב נמצאת דרומית ממנו), כך שהצדק עם הנהגים. כמו כן, מבדיקה שלי, אין בנמצא כרטיס חופשי חודשי באזור הזה המשותף גם לחברת דן (ישנם מספר כרטיסים בשיתוף אגד/סופרבוס/ויאוליה בלבד) – וזה רק מחזק את טענתי.

   • הכרטיס שאני קונה הינו ברכבת והוא תקף לאזורים 1-21-22 באוטובוס, וברכבת הוא לנסיעה מצומת חולון לבת-ים הקוממיות, אבל בנוגע לקו 354 אני נוסע איתו מקוקה קולה לצומת בית דגן שכן נכללה ברפורמה,

 44. קו 2א בבת-ים ריק מנוסעים בקושי 3 נוסעים באוטובוס! שבמקומו יפעילו קווים אחרים סתם חבל

  • יש טעות אחת נפוצה בקרב נוסעי התחבורה הציבורית (שגם אנחנו היינו עושים אותה עד לפני שבועות ספורים): הם מאמינים שאם יבטלו קו כלשהו בגלל מחסור בנוסעים, התשומות מקו זה יופנו לקווים האחרים. והאמת היא שזה לא יקרה! קו שיצומצם לא יתוגבר במקום אחר. ניסיון של שנים מוכיח שתדירויות הקווים רק ירדו בשנים האחרונות וכמעט שום קו לא התווספו אליו נסיעות (וזה כולל את כל הקווים המסויטים כמו 61, 63, 51 וכדומה). לכן מה שנוסע כיום, צריך להמשיך לנסוע גם אם הוא לא כלכלי! צריך להפסיק לחשוב על תחבורה ציבורית כעסק כלכלי כי תחבורה ציבורית היא שירות לציבור ולכן המניעים שלו צריכים להיות לא רק כלכליים.

 45. אתמול נסעתי בקו 173 עליתי בהר ציון לכייון ראשון לציון, הקו היה עמוס אומנם לא "סרדינים" אך היו 11 נוסעים בעמידה (ספרתי),

 46. עוד קו לפרוייקט סרדין, והפעם קו שהופעל דווקא במפרקי. מדובר בקו 66 של דן שעשה את דרכו מתל אביב לפתח תקווה, היום (22.11.11) במכונה מפרקית מס' 504, ושהגיע למרכז פ"ת בסביבות 17:00. הקו היה מפרקי ולמרות זאת מאוד עמוס, בחלק הקדמי, שלפני האקורדיון עמדו הרבה אנשים, האקורדיון היה מלא באנשים, ובחלק האחוריעמדו כ-7 אנשים בערך. אני חושב שיש פה זלזול בנוסעים, קו 66 בדרך כלל לא נוסע במפרקיות, לדעתי מה שקרה פה זה שלא הוציאו את קו 66 בזמן, והעומס הזה שנוצר הוא גם בגלל שהקו מטבעו עמוס וזקוק לתגבור וגם בגלל שהוציאו אותו מאוחר. זו השערה שלי בלבד (לא בדקתי ואין לי איך לבדוק אם הוא יצא בזמן מהכרמלית).

 47. הקו הבא לפרוייקט סרדין: קו 85 מראשלצ לוולפסון, הוא תמיד עמוס ומלא נוסעים אפילו בנסיעות האחרונות שלו ביום שישי,

 48. למה כל פעם ששולחים 166 בבוקר לא מפרקי הוא לא עוצר בתחנות? למה שולחים 166 לא מפרקי. שוב הבוקר קו 166 מכונה מספר 7068 לא עצר ביצחק שדה ולא עצר לנוסעים בז'בוטינסקי יצחק שדה. הנהג סימן לנוסעים עם היד שהוא מלא ולא יעצור. באמת אנשים עמדו עד הדלת הקדמית. לא פלא שה-66 שבא 2 דקות אחריו היה עמוס מאוד כל הדרך (קו 66 מכונה חדשה 7707). כל זה ביום חמישי 8.12.11 שעה 8.35 בבוקר.

 49. בנגע לאירועים ספציפיים אשלח לכם דואלים, אולם עומסים קבועים, המוכרים לי תמיד, באוטובוסים ל/מכפר גבירול, רחובות, הם:
  1) קו 16, מרחובות ההולנדית ומכפר גבירול למרכז העיר (ולביל"ו סנטר), בין שבע לשמונה בבקר ובחזרה בין רבע לשתיים-עשרה, לשתיים וחצי בצהריים לערך, בקטע שבין כפר גבירול ל"אמריקן סיטי" ("מגה"/"תנובה"): המוני תלמידי התיכונים "קציר" ו"עמל", הנוסעים בקו, הופכים נסיעה זו, לחוויית-דחיסות בלתי-נסבלת, המסכנת גם חיי-אדם (עקב הדחיסות הרבה, יושבים חלקם גם על ה"קוביות" שמאחורי המושבים הקדמיים; אם עד היום, לא נהרג אף-אחד, זהו סתם נס). פעמים רבות, כמובן – על-מנת שלא לחנוק לחלוטין, את כלל הנוסעים – אין לנהג ברירה, אלא להשאיר בתחנות, עשרות תיכוניסטים זועמים. בשכונות "רחובות ההולנדית" ו"כפר גבירול" (השוליים המערביים ביותר של רחובות), בונים עוד ועוד ועוד, מאכלסים בעוד ועוד משפחות – ואולם מספר האוטובוסים, נותר פחות או יותר כשהיה.

  2) קו 174 (תחנה מרכזית רחובות, דרך דרום-מערב העיר, למרכז תל-אביב), בנסיעתו האחת והיחידה, בסביבות 7:40 בבקר, מכפר גבירול – בעיה דומה, אך חמורה אף יותר: כל תלמידי תיכון "אורט" (הממוקם בדרום-מערב רחובות), המתגוררים בשכונת כפר גבירול, נוסעים בו. כתוצאה מכך, עד שהוא מגיע, לתחנתו האחרונה בשכונה (ברחוב הרדוף = התחנה, הסמוכה ביותר לביתי), כבר אין לו כלל וכלל אפשרות, להעלות נוסעים נוספים! ואכן, מי רוצה, בכלל, לנסוע בתנאים שכאלה??

  קו 174, הוא היחיד, המחבר את רחובות – ובנסיעתו זו היחידה, את כפר גבירול ורחובות ההולנדית – עם מרכז תל-אביב, בנסעו בדרך פתח-תקווה, קרליבך, אבן-גבירול, כיכר רבין, שדרות בן-גוריון, דיזינגוף וגני-התערוכה, עד למסוף רידינג. אין עוד קו כזה!! מדוע, אם כן, עליו להיות עמוס עד לאפס-מקום, בנוסעים פנים-עירוניים???

 50. היום בנסיעות הייתי עסוק בלדבר בטלפון כך שלא יכולתי לצלם לפרוייקט סרדין, אבל אני ארשום את הפרטים של האוטובוסים העמוסים שנאלצתי לנסוע בהם. הבוקר בשעה 7.35 קו 82 של דן לא מפרקי מספר פנימי 7172 עמוס עד אפס מקום בז'בוטינסקי בפתח תקווה. דם לא היו חכמים ושלחו גם 166 לא מפרקי מספר פנימי 6214 עליו עליתי בצומת גהה והוא היה מפוצץ מאוד, כשירדתי ממנו בארלוזורוב הוא עדיין היה עמוס מאוד. בצהריים זה כבר חוצפה- אין שו םסיבה שקו 82 מפרקי יהיה עמוס כבר בלונדון מיניסטור רק בשעה 13:57- שעת עלייה בלונדון מיניסטור לכיוון פתח תקווה. קו 82 מספר פנימי 536, כבר לא היו מקומות ישיבה, ככל שהוא התקדם לכיוון רכבת מרכז הוא נהיה יותר ויותר דחוס, המזל שדקה לפניו עבר קו 70, ש"גנב" ממנו נוסעים. מה היה קורה אם 70 לא היה עובר דקה לפניו? לא ברור מדוע בשעה שהיא ספק שפל ספק תחילת עומס קו מפרקי בתל אביב צריך להיות כ"כ עמוס. ואם זה לא מספיק במכון מור החלפתי ל-51. מכונה פנימית 7656- עמוס כרגיל, גם בשעה כזאת. מצטער שלא יכולתי לצלם את כל המתואר פה, היו לי שיחות טלפון, והמצלמה ממנה אני מצלם נמצאת בפון.

 51. נדיר שאני נוסע בקו 49. היום הייתי צריך לנסוע לאוניברסיטת ת"א, כך שנזקקתי לשירותיו. עכשיו אני מבין למה מתלוננים על העומס. קו 49 שיצא מתחנה מרכזית פ"ת בשעה 8.20 היום (26.12.11) בחנוכה (כשאין בתי ספר, וחלק מהמחלקות באוניברסיטה לא עובדות), מכונה מס' פנימי 7186 היה דחוס ומלא. כבר האחרונים שעלו בתחנת חים עוזר לא מצאו מקום לשבת. בהסתדרות וביצחק שדה כבר היה צפוף מאוד. בז'בוטינסקי עוד יותר, היו שירדו בבילינון אבל במקומם עלו יותר. לא מבין למה לא שולחים מפרקית או מעלים את התדירות. יותר מזה אני לא מבין למה רוצים לקצר את 49 כך שיתחיל מבילינסון, אם הוא עמוס ומלא כבר מהתחנות הראשונות שלו.

  • כן יש בעיה גדולה עם התדירות כמעט עם כל קווי פתח תקווה, ובמיוחד בשעות השיא. אין לדן מספיק תשומות (גם ציוד וגם נהגים) אז הם לא מעלים תדירות. לא שהסיבה מוצדקת אבל אין בשלב זה הרבה מה לעשות עם זה.
   לגבי הקיצור לביליסון: הסיבה לכך היא רותי אמיר שחיה בסרט של מערכת תחבורה משוכללת המבוססת על תחבורת מעברים כאשר אין כלל משאבים לבצע תוכנית יעילה. לפיכך הקיצור לבילינסון הוא לא הגיוני כלל אלא אם כן הקיצור יוביל להגדלת תדירות הקו בזכות קיצור המסלול כך שאותן מכונות יוכלו לעשות את אותם סבבים.

 52. קו 140 בשעות הצהריים תמיד עמוס

 53. היום הייתי בתל אביב, אני לא יכול לדווח על הצפיפות שבבוקר, היות וכבר נאמס לי לסבול מהצפיפות בקווי דן, והעדפתי להתמין ל-641 של אגד במשך 20 דקות ולשבת בנוחות, מאשר לעלות על הקווים של דן עם התדירות המצוינת אבל לעמוס דחוס. בחזור אחה"צ נאלצתי לנסוע בקווי דן, כי אגד לא מורידים מכיוון ת"א בפתח תקווה. הוציאו אחר הצהריים את מפרקית 478 בקו 66. המפרקית הייתה עמוסה מאוד, מזל ששלחו מפרקית, לי נמאס מהעומס אז ירדתי ממנה וצמוד אליה ומאחוריה הייתה מכונה 7148 גם קו 66 עמוסה, לא היה מקום לשבת, אבל היה מקום לעמוד. אחרי כחצי שעה רציתי לעלות על קו 51 בפתח תקווה, אבל מרוב עומס הוא לא עצר- מדובר במכונה 6222. אז עליתי על קו 50 שבא מיד אחריו, שהיה דחוס גם ועמוס, אבל עצר- מכונה 7655

  • לא יודע מה איתך אבל אני כן עולה עם 641 מת"א לפתח תקווה… תמיד יש עולים בשעות הצהריים בבלינסון, אתה פשוט עולה ואומר לנהג שאתה צריך לכפר אברהם, המחיר אותו דבר (6.60) ויש עוד הרבה קווים (561//921)

 54. לי בלוטן כהן

  והינה עוד פעם בוקר אני יורדת מהרכבת הולכת לתחנת אוטובוס על פרשת דרכים\רכבת מרכז לקו 40 וכעבור 6 דקות הוא מגיע והתחנה ואוטובוס מפוצצים עד 0 מקום לא לעמוד ולא לשבת ולדעתי צריך להביא אותם בשניים
  כי זה נורא וכבר לא מעט פעמים איחרת לעבודה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  בנוסף לזה שיחזירו אותו לעתידים!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 55. קו 76 עמוס בכל שעות היום. בשעות הערב התדירות שלו היא כל 30 דקות והוא עמוס מאוד בקרית אונוף, עמוס בגני תקווה, ובפתח תקווה. וגם למה תושבי קריית אונו, פתח תקווה ואור יהודה צריכים לסבול את הסיבובים המעיקים בגני תקווה (בקושי מישהו עולה ויורד שם)

 56. עוד מקרה עם קו 189. למרות המחאה שארגנתם התדירות לא עלתה והיום גם אני חוויתי את צפיפות האימים באחת הנסיעות הבודדות שלי בקו. אצלי זו הייתה נסיעה קצרה מבית מעריב לעיריית ת"א כך שעליתי ב-7:15 וירדתי אחרי 10 דקות. מדובר במכונה 7055(אוטובוס רגיל). ספרתי מעלל-20 נוסעים בעמידה, כולל אני עצמי. גם נוסעים אחרים רטנו על הזלזול של דן בלקוחותיה כשהם המתינו הרבה זמן – במקרה שלי ספציפית 189 הגיע תוך 2 דקות. חייבים לעצור את הטירוף הזה ולפעול נגד הגורמים האחראים(דן, משרד התחבורה)

 57. קו 271 אגד עמוס מאוד בשעות הבוקר ואני חוויתי זאת שוב אתמול כשעליתי עליו ב-7:30 מרכבת ההגנה לכיוון צפון. רוב העומס השתחרר רק בדרך בגין ורק אחרי תחנת רכבת מרכז היה לי מקום לשבת. מדובר בקו מפרקיות(גם האוטובוס הזה היה מפרקי) לכן דרוש תגבור ל-271 בשעות הבוקר

  • הבעייה היא שקווי X71 מגיעים מחולון ומאספים מרוב חלקי העיר, וכן גם נתקעים ביציאה מחולון, מה שגורם להצטברות נוסעים בכל התחנות שמעבר.

 58. אנא לכבוד הפעימה הבאה.אנא תתחשבו בנו
  למי שצריך להגיע לתל השומר.מזבוטינסקי ביאליק רמת גן.ויש הרבה חולים מבוגרים.נעשה עוול,ביטלו את 64 החליפו את מסלול 65 אז למבוגרים.רק קו 70 שמוס בחיילים ועובדים זרים.ממש בושה וחרפה.בקושי.מגיעים.ואז אין כסאות לחכות לאוטובוסים שיכניסו לתוך בית החולים.כי הרי בטלו את 64 שניכנס.אוטובוסים של אגד.לא עוצרים.וכך צריך לחכות עוד חצי שעה.מדוע אין תחנת ישיבה.עם גגון וכסא שם?מדוע לא מחייבים כל אוטובוסג שנכנס.שיאסוף נוסעים?אנא הוסיפו תדירות לקו 70 אפשר באותו זמן,אפילו להוציא כמה אוטובוסים כי צפוף לחלוטין.חופשי חודשי לזרים.זה מעצבן.זה זכויות של הישראלים.ולא שלהם.תדאגו אולי שחלק מקוי 70 יכנסו פניצמה במקום 64.תידאגו ליותר אוטובוסים שיגיעו לשם.תודה

 59. היום יצא לי לנסוע בקו 51 בשעות השפל, בשעה 12.10 והוא היה מאוד עמוס. כבר מי שעלה בבית קלקא עמד (היו מספר עומדים לפני בית קלקא), בעזריאלי האוטובוס התמלא עד הדלת, ברכבת מרכז עוד אנשים נדחסו פנימה. לא הגיוני שבשעת שפל אוטובוס יהיה ככה עמוס.

  • ככל הנראה דן שוב לא הוציאו אוטובוס לפני וזה קורה הרבה בשבועות האחרונות (אפילו בשעות השפל של הערב הם מדלגים על אוטובוס ללא בושה). סוגיה של קו 51 כבר הועלתה על ידינו מול משרד התחבורה ונמצאת בטיפול. כרגע הכיוון הוא בתגבור קווים 50, 150 ובשמירה על אחוזי ביצוע בקו 51. הסיבה שכרגע לא מטפלים בתגבור קו 51 היא מכיוון שבעוד כשנה אמור לקום קו במסלול רכבת קלה שיהיה שילוב של קו 51 ו- 40 ולא רוצים להתעסק איתו. לכן אנו פועלים לפתרונות משלימים טובים.

   • הוספה: המכונה מאתמול היא 7615. לדעתי, סבל של שנה שלמה זה לא ייתכן, חוץ מזה שבד"כ תוכניות במדינה שלנו נדחות, כך שאם התוכנית היא לעוד שנה, סיכוי רב שהיא תידחה. באמת פתרון טוב הוא לתגבר את קו, כי אם 51 יפעל כל 3 דקות במהלך כל שעות היום (מה שצריך להיות) נראה כל הזמן 2-3 אוטובוסים ביחד כל הדרך. אז אם 51 יפעל כל היום בתדירות של 4-5 דקות, וקו 50 בשיא כל 10 דקות ובשפל כל 15 דקות, תיפתר כאן בעיה. בעבר קו 50 היה באמת מהיר מפ"ת לת"א, הוא לא הוריד נוסעים בבני ברק וברמת גם בשני הכיוונים. חבל שכיום אין שום קו מהיר לפ"ת מת"א. אולי להפעיל את 150 בתדירות של 30 דקות, ושלא יוריד ולא יעלה נוסעים בכל קריית אריה, ושבבני ברק תהיה לו רק תחנה אחת, ברמת גן רק 2 תחנות, וכך באמת יהיה מהיר.

    • יש משהו במה שאתה אומר… אך לדעתי יותר טוב פשוט שלקו 641 של אגד יהיה איסוף והורדה משני הכיונים החל מבני ברק וצפונה (הכוונה שמתל אביב יהיה לו איסוף בלבד עד מכון מור, מפרדס-כץ יהיה לו גם איסוף והורדה, ומנתניה כרגיל עד פרדס כץ ומשם הורדה בלבד) זה שיפור אמיתי באמת וכך גם יהנו הנוסעים מאוטובוס נח ומרווח

 60. סרדין מהיום (שלישי 24.1.12):
  מפתח תקווה- בבוקר: נסעתי עם קו 166 שהיה לא מפרקי, מכונה 7068, היה עמוס, עמדתי ליד הדלת הקדמית בלי אפשרות להיכנס פנימה עד בילינסון. בקריית אריה, פחות עמדו, אבל עדיין לא היו מקוומת ישיבה. בבני ברק שוב האוטובוס התמלא מאוד.
  לפתח תקווה- בערב: קו 66 מכונה 6196, בקושי הצלחנו לעלות עליו, והייתי ממד צמוד לדלת הקדמית. באחת התחנות הנהג העיר לאישה שעלתה מהדלת האחורית, ואמר לה לרדת ולהיכנס מהקדמית. בקושי הצליחה להיכנס, לא היה מקום לנשום, היה ממש דחוס ב-66 הזה. עד יצחק שדה בפתח תקווה הייתי דחוס לדלת הקדמית. בהסתדרות כבר יכולתי להיכנס פנימה, אבל עדיין לא היה מקום לשבת.

 61. דיווח מהיום: (חמישי 26.1.12):

  מפתח תקווה- בבוקר: שוב נסעתי עם קו 166 שהיה לא מפרקי, מכונה 7068, היה מלא (כ-12-14). מזל שלא עליתי על 66 מכונה 7077 שהגיע לתחנה שניה לפניו, והיה עמוס עד הדלת הקדמית. בדרך עקפנו אותו וראיתי שממש סיוט בפנים. גם עקפנו 51 שלא הספקתי לרשום את מספר המכונה אבל גם הוא היה עמוס. ובזבוטינסקי בבני ברק ראיתי 82 לא מפרקי עמוס גם עד הדלת הקדמית.

  לפתח תקווה- בצהריים: בשעה 13:50-14:15 שלושה אוטובוסים של 66 עשו את דרכם לכיוון פתח תקווה ביחד, אחת ליד השניה. בעשרה לשתיים הגיעו למשטרת רמת גן ביחד, והיו ביחד עד היכן שירדתי בז'בוטינסקי פינת יצחק שדה. המכונות: 6326,7707,7702. למותר לציין ש-2 היו עמוסות (אחת אפילו עמוסה מאוד), ואילו אחת עם מספר אנשים בודד (לא יותר מ-10-12).

 62. קו 271 זה טירוף, צפוף ברמה שאי אפשר לזוז ובנוסף לכל אתה פוחד שבאחד העצירות של האוטובוס תעוף על אישה והיא תחשוב שאתה "מיתחכך"

 63. קו 9 מרדינג לטייסים הוא עוד קו עמוס מאוד בשעות השיא. בשעות 15:00-18:00 הוא לרוב מפוצץ עד אפס מקום. הלחץ יורד לאורך משה דיין אבל היום יצא שהיה צפוף מאוד אפילו בתחנה האחרונה במשה דיין, שם ירדתי

 64. היום (שלישי, 7.2.12) שלחו 2 מפרקיות והן היו בתפוסה מלאה עם אנשים עומדים: מפרקית 504 לקו 66, רק בשעה 16.45 כשהוא הגיע ליצחק שדה כבר אנשים לא עמדו בו. ואת מפרקית 522 לקו 166, תפסתי אותי ברחוב ההסתדרות, גם היו אנשים שעמדו. תפוסה מלאה. אני כותב פה כי לא צילמתי. רק רציתי להבהיר שמפרקיות בקווים אלה נחוצה בשעות האלה.
  ושוב קו 51, חיכיתי לו ולקו 50 ולקו 27 ולקו 7 ולקו 5 ואף אחד מהם לא בא במשך 17 דקות בין השעה 16.45 לבין 17.02!!!! בסופו של דבר באו ביחד קו 7, קו 50, ו-3 אוטובוסים של 51.

 65. קו 204 בבוקר. אני עליתי עליו ביום ברח' אצ"ל לכיוון רכבת ההגנה ובמזל הצלחתי היום לרדת בתחנה שלי היה כל כך עמוס ברמות שאי אפשר לתאר. הייתי צריך לעבור איזה 700 איש להגיע לדלת.

 66. הבוקר קו 51 מכונה 7260 וקו 66 מכונה 7707 הגיעו עמוסים מאוד מאוד בשעה 8.40 לז'בוטינסקי פתח תקווה.

 67. חייבים לתגבר את קו 25 בימי שישי מרמת אביב לבת ים. היום בצהריים 2 מפרקיות ברצף לא עצרו לי מרוב שהן היו עמוסות עוד ברמת אביב(חיכיתי ברח' רדינג מול אליאנס). התדירות של קו 25 ל מספקת – כל 12 דקות

 68. אני נוסע ביום חמישי בקו 500 של אגד מכרמיאל לצומת עמיעד. זה אחד מתוך 5 קווים שמוביל אותי לעבודה ואין חלופה בקטע זה. נוסע זה לא נכון להגיד תדירות הקו זה פעם בשעה איחור של חצי שעה ויותר וקווים עמוסים, אני אגכיד תודה אם סרדין יתנו לי להיות, כי בדרך כלל הם עמוסים מדי בכדי להעלות נוסעים ואז אתה נשאר מחכה שעה בתחנה לאוטובוס הבא וגם הוא עמוס מדי בכדי להעלות נוסעים. פניתי לאגד מספר פעמים בנושא זה בשנה האחרונה, תגובתם: לצערנו אין באפשרות אגד להעלות יותר מ10 נוסעים בעמידה ולכן לא נוכל לעזור לך. תגובת משרד התחבורה: למרות שפניתי אליהם לא קיבלתי תשובה.
  כנ"ל בקו האחרון מירושלים לגולן. אין חלופות! והנהג לא לוק את כל מי שנמצא בתחנה בגלל עומס. זה נמשך כבר יותר משנתיים. הפתרון להפעיל שרירים ולהגיע ראשון לתור. ברגע שאנחנו מפעילים שרירים על האנשים האחרים בתחנה אנחנו נלמד לא להושיט יד לעזרה אחד לשני. שוב תגובת אגד צולעת.
  בפרפיריה אין להם את הרצון לתגבר אוטובוסים מסיבה כלכלית והם מעדיפים נוסעים בעמידה (לעיתים הם נחמדים והם מעלים כמעט 20 נוסעים בעמידה).
  דוגמא לחסכון בכסף: בבוקר יוצאים שני אוטובוסים מהגולן לירושלים בכל אחד עומדים יותר מעשר נוסעים בעמידה. דיר באלק תוציאו עוד אוטובוס. תגובת הנהג: זה לא רווחי לאגד.

 69. היום בשעה 16:15 קו 9 היה מפוצץ ברמות הקשות. למזלי עלתי בתחנות הראשונות כך שהיה לי מקום לשבת

 70. עומס איום ונורא נגד כיוון היוממות. למזלי לא הייתי באוטובוס אלא צפיתי מהצד השני: קו 51 מספר פנימי 7471 יוצא מהתחנה של שוק פתח תקווה בשעה 17.51 כשהוא עמוס מאוד מאוד עד הדלת הקדמית! בשעה שהעומס הוא לכיוון השני (מתל אביב). 10-20 שניות אחריו הגיע עוד קו 51 באותו כיוון מספר פנימי 6325 עם כ-8 אנשים עליו. (אני חיכיתי לקו 27 של קווים שהיה עמוס עד הדלת הקדמית גם מהשוק ועד שטמפפר).

 71. ברצוני לדווח דווקא על קו 39 העמוס בשעות הערב לכיוון עמידר.
  העומס המשמעותי מתחיל בסביבת הבימה ומשתחרר מהותית במשה דיין ובגבעתיים.
  עם זאת האוטובוס מגיע מלא גם לגסעתיים ןלרחוב הירדן ברמת גן ומשתחרר לגמרי רק בבן אליעזר.
  יש לציין שמדובר בתופעה המרחשת בשעות הערב בלבד.

 72. נוסע אנונימי

  עומס שמגיע לרמה שהנהג לא מעלה אנשים(נדיר) בקו 83לכיוון ראשון לציון בשעות הבוקר , קהל מאוד לא מתורבת – מטעטשים לפנים של בן אדם אחר

  צריך לחייב בפיצוי כל נסיעה כזאת או להקל על העומס בעזרת רשיונות(קבועים)מוניות שירות פרטיות

 73. קו 50 של דן עמוס עד הדלת הקדמית ב-20.2.12 בערב (מכונה 7715).
  קו 166 של דן עמוס מאוד, ומשום מה לא שלחו מפרקית, אנשים בקושי מצליחים לעמוד על המדרגות שליד הדלת הקדמית ב-21.2.12 בשעה 8.43 בבוקר בפ"ת ז'בוטינסקי/יצחק שדה (מכונה 6278)

 74. קו 51 – נסיעה שיצאה היום (26.2.12) מתחנה מרכזית תל אביב בסביבות 16.40-16.45 הגיעה לתחנת המסגר/יצחק שדה ב16.49 (תחילת המסלול) ולמי שעלה בשלב הראשוני של המסלול כבר לא היה מקום לשבת. ברור לכולם עד כמה העומס גדל בעזריאלי

 75. מפרקית בקו 51 לכיוון פתח תקווה עמוסה ודחוסה מאוד! ומדובר במפרקית (אקורדיון!!) מכונה מספר פנימי 450 שלשום בשעה 16.15 בז'בוטינסקי רמת גן.

 76. עופרי אשכנזי

  אני ממש לא מרגישה סרדין אם אני נוסעת בקו 13.
  היום עליתי על קו 13 בקריית חינוך (חד פעמי אני נוסעת איתו)וירדתי בבית ברודצקי ועד לשם היו 3-4 נוסעים ובית ברודצקי זה סוף המסלול כמעט!!!
  ולדעתי צריך או לבטל אותו או שהוא יבוא במיניבוסים!!!
  תודה

  עופרי

 77. עופרי אשכנזי

  קו 63 מאוד עמוס בשעות הצהרים לכיון כרמלית והעומס גודל יותר ויותר בעזריאלי.
  אני ועוד איזה 100 איש ישמחו עוד אם יתגברו אותו.

 78. עופרי אשכנזי

  קו 47 של מטרופולין לתל אביב לפנות ערב מאוד מאוד עמוס.
  וכמו כן אני מחכה לקו 47\48 בתחנת מעוז אביב ובסך הכל רציתי להגיע לדיזינגוף סנטר ופתאום הגיע 47 ואיזה 3-4 נוסים עליו ואז עוד 5 נוסעים ואני שמענו את הנהג אומר לנו "אין מקום". מה זה אין מקום?!
  בן אדם רוצה להגיע לתל אביב.
  ואז חיכינו 15 דקות ל-48 ובמזל הוא בא עם מקום מועט לעמוד ועמדנו לייד הדלת בצורה מאוד מסוכנת!!!!!!
  ואחרי כיכר רבין היה מקום לעמוד!!!!!!!!
  בחיי זה לא בסדר!
  ושניהם חייבים תגבור לפחות בשעות האלה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 79. קו 60, בשעה 20:25 לכיוון עמידר היה עמוס מאוד: עליתי עליו בתחנת כצנלסון\ עליית הנוער, אנשים עמדו עד הלת הקדמית לאורך רחוב כצנלסון, העומס השתחרר תחנה אחרי כיכר נוח, ונעלם כמעט לגמרי בשדרות ירושלים ברמת גן, שם ירדתי. הדבר מפתיע כי קו 60 אינו נחשב לקו עמוס.
  פרטים:
  מכונה: 7542

 80. אייל שילון

  קו 25 בבוקר עמוס לעייפה(זאת אומרת מאוד מאוד עמוס)וזה חובה לתגבר אותו.

 81. קו 65 של דן עמוס מאוד לשני הכיוונים, אך בפרט לק.איילון. העומס מתחיל מדרך שיבא עצמה, מתבגר בנווה יהושע ובמשה דיין, עולה בהרא"ה אך חלק ממנו מתווסף בתחנות עוזיאל. בכיכר אורדע העומס מעט נרגע אך נוסעים מתווספים ברחוב ארלוזרוב עצמו. באבא הילל האוטובוס כמעט ואינו צריך לעצור- כל הנוסעים יורדים בקניון איילון.
  הזוועה האמיתית מתרחשת בבקרים, עת העומס מרקיע שחקים עם תלמידי אהל שם הרבים, כבודם במקומם מונח.

 82. קו 9 לכיוון דרום צפיפות כבר מהתחנה של איכילוב בשעות 16-17. אוטובוס רגיל עמוס לעייפה ואפילו דילג על כמה תחנות כי לא היה מקום להצטופף יותר כולל אנשים מבוגרים שנאלצים לעמוד ולהידחק .
  העומס השתחרר במשה דיין/לה גארדיה אבל עדיין אנשים עמדו. חשבתי להוציא את הנייד לצלם אבל לא היה לי נעים מהאנשים.

 83. גולן יוחפז

  היום נסעתי בקו 40 לכיוון תחנת הרכבת בשעה 18:20 וכשהוא היה בז׳בוטינסקי ראיתי בכיוון השני שלושה 51 והראשון והשני היו עמוסים עד שלא יכלו להכניס עוד נוסעים והשלישי היה עם בקושי 8 נוסעים, אמנם אני לא חוויתי את העומס אבל אני בהחלט מרחם על אלה שהיו על הראשון והשני.
  עוד תגובה: אולי ישמע קצת מוזר אבל הפעם זה היה בקו 22 לכיוון כרמלית. חיכיתי בתחנת פנחס רוזן בתחנה של שיכון דן לכיוון כרמלית (אתמול) בשעה 17:45 והמיניבוס הגיע והעלה 2 מתוך 5(כולל אני)ואני ועוד שני נוסעים נשארנו בתחנה כי לא היה מקום בכלל ומה עכשיו?!אני אחכה עשרים דקות להבא?!אני יודע שהמיניבוס יוצא מהקניון בשעה 17:20 אז בבקשה אהמיניבוס הזה ייצא באוטובוס רגיל כי באמת אין לי כוח לחכות עוד פעם 20 דקות!.  

 84. עופרי אשכנזי

  קו 40 בבוקר לכיוון תחנת הרכבת אוניברסיטה עמוס לעייפה ואני עליתי ברחוב אנה פרנק פינת כ"ט בנובמבר ואז עוד היה היה מקום לשבת ואחרי יוספטל כבר אין מקום וכולם כבר יודעים כמה העומס גודל אחרי המצבה. ואני ירדתי במכון מור. וממש שעוד בתחנת נחמני בתל אביב הוא העלה 2 נוסעים מתוך 6 שרוצו לעלות וכבר היה יותר נעים לנסוע אחרי בית מעריב ועזריאלי. פרטים :מכונה 619. יצא מבית העלמין בשעה 07:30 בתאריך 12|3|18.תודה עופרי

 85. הייתי רוצה לדעת מי החראי על תחנות האוטובוסים . ???
  ולמה מפעם לפעם התחנות אולי ניראות טוב אבל התחנות יותר ויותר גרועות לא מגינות מפני שמש ולא לדבר על מפני גשם בכלל לא מגינות הפילו יש תחנות בליי מקומות ישיבה ….
  אז מה העיניין שיסימו עמוד וזהו ….
  לא חבל על הכסף ???

 86. 1) בשעה 19.00 והלאה הערב (29.3.12) שני קווי 51 היו עמוסים מאוד. פיספסתי את 51 מכונה 6296 דקה אחריו עליתי על 51 מכונה 7614 שהיה מלא כבר בהתחלה ונהיה עמוס מאוד מבילינסון, שם השיג את 6296. מבילינסון ועד מכון מור 2 האוטובוסים היו ביחד, עצרו בכל התחנות (תמיד מישהו ירד) והיה עיכוב גדול בהכנסת הנוסעים, שחשבו לאיזה אוטובוס כדאי לעלות (שניהם היו צפופים). במכון מור בקושי היה מקום לאלה שעמדו לזוז. ברמת גן המצב היה קטסטרופלי.
  2) התחנה הראשונה של 66 בארלוזורוב בתל אביב. 29.3.12 בשעה 23:25- 23:35 עברו כמה מוניות של 66 כולן מלאות, חוץ מאחת שהעלתה דווקא את כל מי שהמתין לה. עבר 161 שרובו ריק. ואז הגיע אוטובוס 66. כל מי שהיה בתחנה עלה עליו. לא נשאר אדם בתחנה. איזה 10-12 אנשים עלו, על אוטובוס שכבר הגיע ללא מקומות ישיבה. בתחנה הבאה של ארלוזורוב עלו עוד, וכך בכיכר המדינה וליד בית החייל כבר היה מפוצץ. בצומת עלית עוד אנשים ניסו להיכנס לאוטובוס. בשעה כזאת חבל שכ"כ צפוף, ושכל המפרקיות של קו 82 (שבכלל לא פעיל בשעה הזאת) חונות סתם ריקות. לפי התפוסה במוניות שלא עוצרות משום שהן מלאות, אם 66 יהיה כל 8 דקות בשעות הלילה עדיין הוא יהיה רווחי.

 87. קו 66 מפרקי (מכונה מס' 603) היום 3.4.12 בשעה 17.05 בגשר ההלכה- חופש שלפני פסח, אין בתי ספר, חלק מהמכללות יצאו לחופש. מספר רב מאוד של עומדים במפרקית! מה היה קורה אם לא היה מפרקי? בחלק הקדמי כ-12 עומדים, באקורדיון עצמו עוד כמה (5 בערך), ומאחורה כ-6 עומדים.

 88. אתמול חיכיתי לקו 40 בתחנה של אילת\מכון אבני לכיוון בת ים בשעה 17:15 ושתי מפרקיות ברצף חלפו על פני כי לא יכלו להעלות עוד נוסעים וראיתי שאי אפשר להכניס זבוב!! והן מכונות 619 ו 615 (שתיהן זה המפרקיות עם ה 4 דלתות!)

 89. היום שני קווי 127 מלאים עד אפס מקום חלפו על פניי בסמינר הקיבוצים כשרציתי להגיע לעזריאלי. היו צריכים להוציא עוד אוטובוסים ביום כזה לקו שעובר בבתי עלמין(אפשר לראות שהוא תוגבר כי בתדירות הרגילה של אחת לשעה אין סיכוי ששני אוטובוסים מלאים שלא מעלים נוסעים יעברו בטווח של 2-3 דקות אבל זה לא מספיק)

 90. היום עליתי על קו 68 בקוקה קולה הוא היה עמוס מאוד כרגיל, 16 נוסעים בעמידה [ספרתי]

 91. הבוקר בשעה 9.20 (קצת לאחר הלחץ הגדול של 7-8 בבוקר) מפרקית 462 של "דן" הגיעה לשוק בפתח תקווה לקו 51 לכיוון ת"א. יותר מ-2 דקות לקח להעלות את כל הנוסעים. כבר בחלק הקדמי היו נוסעים בעמידה וגם באקורדיון. בתחנת נווה גן (דנקנר) שלפני בילינסון כבר החלק האחורי היה מלא באנשים שעומדים, וכך גם האקורדיון. בבילינסון ירדו אבל יותר עלו. היה ממש חנוק. ככה כל הדרך. ברמת גן עקף אותנו קו 51 נוסף מכונה 7708 שגם היה מלא. אני לא רוצה לתאר מה היה קורה אם הייתי נוסע ב-51 במכונה רגילה, לא מפרקית.

 92. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  היום עליתי על קו 71 בתשע דקות לקראת שש בערב לכיוון קניון הזהב בצומת חולון והוא בא מפוצץ וממש במזל עליתי ואי אפשר היה לזוז מילימטר!

 93. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  בעת שנסעתי בקו 42 ראיתי ברחוב על פרשת דרכים את קו 60 שהיה עמוס מאוד בנוסעים שכמעט הגיע למצב של קופסת סרדינים. זה מראה על כך שקו זה הוא בין הבודדים שהצליחו ברפורמה החדשה וצריך לתגבר אותו עוד.
  אך אינני מבין למה קו 63 עדיין סובל מעומסים כבדים למרות קו 60. .

 94. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  או שאולי פשוט תושבי גבעתיים ודרום רמת גן רצו להגיע לסינמטק, לבימה, לסנטר או לחוף! (אני בעד החלפות, אבל עם כזאת תדירות? ממש לא). אבל מה שמוזר זה שבשדרות ירושלים קו 60 ריק כמעט ולגמרי.
  בנוסף, רציתי לדווח על עומס קבוע שעוד לא כתבו אותו: בין השעות 7:00-9:00 קו 33 לכיוון רידינג עמוס לגמרי! זה גם כן מהקווים החדשים שהצליחו ביותר אבל הוא חייב תגבור מהתדירות הזוועתית הזאת (20 דק').

 95. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  קו 171 בצהריים לאוניברסיטה ממש ממש עמוס והיום כמה דקות לפני 3 בצהריים חיכיתי ברחוב רדינג פינת ברודצקי (בצד לייד לבנון) לאחד הקווים לאוניברסיטה ואז הגיע 171 לא מפרקית עמוס ועליתי ממש קרוב לדלת הקדמית והעומס בלתי נסבל וצריך לעשות לו חלופות בצהריים מעזריאלי ולא מחולון כי בטח הרוב עלו באזור של התחנה המרכזית וחולון.

 96. עופרי אשכנזי

  הינה קו שעוד לא כתבו אותו (חוץ ממני ומעוד מישהו ואני לא מבינה למה) אתמול חיכיתי בעזריאלי בשעה 16:10 לקו 40 שיביא אותי לבית שלי בבת ים (אנה פרנק) וחיכיתי… וחיכיתי… וחיכיתי ואז היגיעו שלוש מפרקיות ברצף שתיים מהן שהיו עם בקושי 12 נוסעים לא עצרו וישר חיכו ברמזור (לא הספקתי לראות מה מספר המכונות אבל השלישית שעצרה לנו (דווקא זאתי שהכי מלאה ) וספרתי פעמיים 22 נוסעים מסכנים כולל אני שנדחסו לאוטובוס ואז 4(כולל אני) נישארנו בתחנה. וזה לא כיף כי אני חווה את זה כל יום!

 97. קו 9 פשוט סיוט בשעות הבוקר. היום אי אפשר היה להכניס סיכה בקטע שבין משה דיין לבית מעריב בשעה 7:30. חוץ מזה, עוד דבר שמרתיח אותי לגבי דן זה הניסיון שלהם לחסוך ע"ח הציבור ועל הדרך להרוג את הקווים החדשים ובראשם קו 11 שהחל מה-1.6 תדירותו תהיה כל 45 דקות – עוד צמצום בתדירות של הקו הזה שגם ככה דן מתעללים בו בלי הפסקה. חייבים לפעול בעניין זה כי לא רחוק היום שהקו יבוטל כליל. עניין נוסף זה השינוי במסלול קו 89 – אני לא מתנגד להעברתו דרך ולנברג, אני מתנגד לרעיון של חלופה דרך עולי הגרדום. עדיף להחליט אם רוצים ש-89 יעבור שם או לא במקום פעם כן פעם לא. עבור תושבי האזור שרוצים לעלות על הקו זה עלול להיות סיוט לא קטן כי התדירות לכ"א מהתחנות תצומצם בחצי במקום שיהיה מסלול אחיד לכל הנסיעות. מה קרה לעקרון ביטול החלופות?

  • לגבי קו 11 – מסכימים בהחלט: מדובר בקו ש"דן" מאוד לא אוהבים ולא מאמינים בו מהרגע הראשון וההתנהגות בהתאם. מ- 46 נסיעות לכיוון, הקו ירד ל- 20-21 נסיעות. עוד נתייחס לזה בדו"ח שעוסק בכל הארגון מחדש.
   לגבי קו 89 – השינוי הנוכחי איננו מקרי. זו תוצאה של מעין פשרה שהושגה בין תושבי רמת החייל שרצו להוציא את הקו בכלל מרמת החייל לאלה שרצו להשאירו. בסוף התקבלה החלטת פשרה, שבדומה להחלטות דומות הנוגעות לארגון מחדש הפכה את הקווים לסוג של ספגטי. הרעיון של ביטול החלופות היה אחד מעקרונות הארגון מחדש ומדובר בהפרה של עיקרון זה אך לא מדובר בהפרה היחידה של עקרונות הארגון מחדש, ואף לא ההפרה הכי גדולה. עצוב לציין, אך הארגון מחדש נכשל.

   • הכי הורג אותי זה שהרפורמה נכשלה יותר בגלל השיווק הגרוע שלה מאשר מהרעיון, כי אני אהבתי מאוד את רעיון פישוט הקווים. בלי קשר, עוד אסון שעלול לנחות עלינו זה אם תוכנית העירייה לתח"צ בשבת תאושר: מדובר בהוספת קווים של מוניות השירות, שחלקם הם מסלולים של קווים שבוטלו ברפורמה. אם תוכנית זו תאושר, המצב הקיים של היעדר אוטובוסים בשבת יונצח לעולמים. זאת ממש לא תחבורה ציבורית סדירה בשבת. מה הבעיה שדן תפעיל את הקווים הללו עם המיניבוסים שלה? מה הבעיה שאני אדע כל כמה זמן כל קו מגיע, שתהיה לי אופציה לבצע מעברים ב-90 דקות בקווי השבת?(מבחינתי שאלו יהיו קווים שיפעלו אך ורק בשבת) ושימו לב לזה: http://www.mako.co.il/news-israel/local/Article-baaad74c78d2731018.htm
    בכותרת עוד כתוב שאלו קווי שבת של אוטובוסים, שזה מה שצריך להיות.

 98. עופרי אשכנזי

  הינה 5 קווים שבמוצאי שבת אפשר רק לחלום על מקום לשבת:
  דן:40,51
  אגד:501
  מטרופולין:247
  קווים:68
  קו 51:לא יכול להעלות נוסעים ברכבת מרכז ובעוד כמה תחנות בלי מקום להכניס זבוב!!!
  קו 40: מגיע לכיכר המושבות מפוצץ ברמות הקשות!!אני גם נסעתי במוצאי שבת האחרונה וטוב שלא עמדו לי על הראש.
  קו 68: מפוצץ…
  קו 501: עמוס עד הרצליה ברמות שאתה צריך 3 תחנות לפני להתחיל במבוך להגיע לדלת.
  קו 247: במעוד אביב הנהג עובר על החוק של עד 10 נוסעים בעמידה.

  • ידוע, מוכר ומעצבן. כתבנו על כך דו"ח ובמשרד התחבורה טוענים ש"עובדים על זה". תחבורה במוצ"ש היא בעיה גדולה מאוד מכיוון שבקווים מסוימים שיש להם ביקוש מובהק, אין בכלל שירות במוצ"ש (דוגמאות בולטות: 82, 43, 7, 189 ועוד). אלה שפועלים או שפועלים בתדירות נמוכה או שעמוסים בטירוף (הקווים האלה שאמרת + 61, 63, 66, 172 ועוד). נמשיך להיאבק על תדירות אוטובוסים ראויה ביום זה.

 99. עופרי אשכנזי

  גם אני א מבינה מה זה הקטע להפעיל קווים במוצאי שבת שפועלים כבר מאיזה 17:30 כגון:24, 18, 247, 89 ועוד כמה שאולי אני לא יודעת אז אי אפשר להפעיל את כל האלה ככה?

 100. עופרי אשכנזי

  במילה השלישית זה לא

 101. אתמול היו לי שני מקרים: בשעה 16:00 אחה"צ קו 126 היה עמוס בצורה קיצונית בכיוון דרום, תופעה לא ממש שגרתית בקו. העומס החל בתחנת העירייה שבה עליתי עם עוד רבים. מאוחר יותר גם קו 204 היה עמוס, תופעה קבועה בעיקר בשעות אלה. בכלל לא מובנת לי ההתנהלות של "דן" בקשר לתדירות הקווים החדשים שלהם. נראה לי שהם פשוט מקצצים נסיעות איפה שרק אפשר, וגם אם הם מחזירים את הנסיעות הללו הם שמים אותן בעיקר ב"קווים ההיסטוריים" 4 ו-5 שהיום כבר לא מצדיקים את התדירות שלהם – את קו 4 אפשר היה לבטל בכיף ולתגבר את 104/204 במקום זאת. קו 5 נוסע ריק למדי יחסית לכך שהוא הקו הכי תדיר שלהם כשאני לא הבנתי למה היה צריך להחזירו למסלול הקודם והא-סימטרי שלו. וכל זאת במקום לקדם את הקווים החדשים שלהם(ראה ערך: קו 11, קו 139, קו 22, קו 39/239, קו 54, קו 60/160, מזלג 89, קו 161 שעם מעט יותר קידום היו יכולים להצליח).

  • התשובה לתהיות שהעלית היא פשוטה: "דן" לא אהבו את הרפורמה מלכתחילה ולא אוהבים אותה עכשיו, והם עושים ויעשו הכול כדי לחסל אותה ולחזור לסדרים הקודמים. לכן הם מקצצים באופן סדרתי נסיעות בקווים החדשים, מסרבלים מסלולים רק איפה שאפשר (89 ו- 31 הן הדוגמאות הבולטות), מחזירים א-סימטריה ומתגברים קווים כמו 5 שהסיבה לתגבורו הוא תחרות עם מוניות שירות (וזו גם הסיבה שהוא די ריק בשביל התדירות שלו). ההיגיון התחבורתי לא ממש שולט שם.

 102. היום קללה רבצה על קו 51. נסעתי 5 פעמים היום בקו 51 , פעמיים מכיוון פ"ת ו-3 פעמים מכיוון ת"א. עלייה בשעות: 10.30, 11.40, 13.15, 13.50, 15.00 בערך ובכולם הוא היה מפוצץ עד הדלת הקדמית באנשים. היה סיוט והיה חם, לא מרגישים ככה את המזגן, ועוד הייתי עם תיק כבד.

  • דווקא אתמול (מוצ"ש) בשעה 19:40 היה מחזה נדיר בשביל קו 51 במוצ"ש: אחרי תחנה מרכזית ישנה נשארו מקומות ישיבה! ולאורך כל הדרך אנשים לא נדחסו כמו בקר בקרונות אלא היה מספיק מקום לאנשים שעמדו. נקווה שלא מדובר בסיפור חד-פעמי ויהיה פיתרון לעומסים הנוראים של מוצ"ש.

 103. היום הייתי אחה"צ בז'בוטינסקי. להלן העומסים הנוראיים: קו 51 לכיוון תחנה מרכזית תל אביב מכונה 7085 היה עמוס מאוד, דילג על שתי תחנות: 1) התחנה האחרונה במת"צ בפתח תקווה, ועצר לאלה שרצו לרדת ברמזור הקרוב לצומת גהה. 2) התחנה בבני ברק בז'בוטינסקי מול השומר. במקום להעלות משם נוסעים, הנהג עצר לאלה שרצו לרדת 2-3 מטרים לאחר התחנה של 66-82 (שהיא רחוקה מעט מהתחנה של 51-68) וכך יכל להתחמק מכל אותם אלו שחיכו לו בתחנה 51-68.
  עומס שני- דקה אחרי ה-51 העמוס הזה שממנו כבר ירדתי מהחום, המחנק והגועל, הגיע לו קו 66 מכונה 7614 שבקושי היה אפשר לעלות עליו מרוב עומס. הנהג העלה את הנוסעים בתחנת ז'בוטינסקי מול השומר יותר מדקה. שני המקרים (51,66) קרו בסביבות השעה 17.55.
  עומס שלישי- קו 66 מכונה 7251 בשעה 19.30.
  העומס הרביעי והחמור- מפרקית 571 בקו 66! ראיתי את האוטובוס ממתין ברמזור של אבא הלל לפנות שמאלה לז'בוטינסקי, ואני רוצה להגיד שמעולם לא ראיתי מפרקית כ"כ עמוסה. לא היה מקום לדחוף סיכה. אנשים עמדו צמוד ל-3 הדלתות של המפרקית! ליד הנהג עמדו המון אנשים. היום התחיל החופש הגדול של התיכונים והם כבר מתחילים ללכת לים, אני מאמין שזה תוצאה של זה. מה יקרה ביולי אוגוסא כשכולם יהיו בחופש? אם מפרקית לא מסוגלת להעלות אנשים ל-66, אז איל האוטובוס הקצרים שהם השכיחים בקו זה יוכלו???? זה קרה היום (20.6.12) בשעה 19.44 (ה-66 המתין באבא הלל פינת ז'בוטינסקי).
  עומס חמישי- קו 51 לכיוון תחנה מרכזית פתח תקווה מכונה 7624 עמוס עד הדלת של הנהג ברכבת מרכז בשעה 19.47.

  • תודה על הדיווחים. מבחינת העומסים על קו 66 אולי אפשר קצת להרגיע שכמות הבאים לים גבוהה במיוחד ב- 20.6 מכיוון שהרבה נערים חוגגים את החופש הגדול בהגעה לים. בהמשך העומסים ירדו ויהיו שפויים יותר.
   ועדיין לגבי 51 ו- 66 יש בעיה לא קטנה. היום העלינו את הנושא מול נציגי נ.ת.ע. והם הביאו בפנינו תגובה כתובה של משרד התחבורה לפיה "אכן יש עומסים בשעות השיא, ודאגנו לפיכך לתגבר תדירות בשעות אלה, אך בשאר השעות ראינו שכמות הנוסעים תואמת את התקן" והשאלה היא מהו התקן המותר? האם כשהאוטובוס מלא עד הדלת הקדמית זה עדיין נחשב לתקן? תשובה תמוהה, שלא נגיד מזלזלת בנוסעים.

 104. בימים האחרונים עומסים קיצוניים אפילו בשעות השפל של 10-14 לפני הצהריים בקווי הים: 61,63,66. בני נוער ואחרים נוסעים לים והאוטובוסים מפוצצים. 61 מתמלא מאוד בארלוזורוב. 63 מתמלא מאוד מאנשים שעולים בעזריאלי ורוצים להגיע לים (בעיקר בני נוער). 66 יוצא מלא מפ"ת, אבל נהיה כבר עמוס קיצוני בבני ברקים שנוסעים ליד ועולים בתחנות ז'בוטינסקי בבני ברק. העומס גרם לכך ש"דן" הוציאו מפרקית BRT הערב (מפרקית 621) לקו 63. הבעיה היא בביולי-אוגוסט מבין כל הקווים דווקא לקווי הבילויים שמגיעים לים ולמקוומת הבילוי ליד הטיילת, דיזינגוף וכו' מורידים נסיעות.

  • את חברת "דן" מעניינת הזווית התפעולית שלהם שהנהגים רוצים חופש (במידה מסוימת של צדק). כל ההפצרות שלנו על עומסים של מבלים בתקופת הקיץ במיוחד בערב ובמוצ"ש נפלו על אזניים ערלות. אם תוכל תצלם עכשיו ביתר שאת עומסים על קווי מבלים, במיוחד בשעות הערב, זה יהיה טוב. אנחנו כבר נדע להעביר את התמונות ישירות לאזני משרד התחבורה ועיתונאים בלי דוחות ובלי נעליים.
   נ.ב. חכה לסוף יולי שיתחיל "בין הזמנים". הולך להיות שמח בכל החזיתות. הרבה מפרקיות יועברו לקווי חרדים לים וקווים שבדרך כלל יש בהם מפרקיות ישתמשו באוטובוסים קצרים (18, 25, 40, 42, 189 ועוד). לא יהיה סיכוי שתראה מפרקית בקו כמו 63 ו- 66 ונסיעות מתוכננות פשוט לא יצאו. צריכים לכוונן את הפרויקט במיוחד לקיץ.

 105. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  קו 204, פשוט סרדינים, צפיפות בלתי נסבלת. נראה שמדלגים שם על נסיעות באופן סדרתי וצריך לבדוק את זה.

 106. אם אני לא טועה, אין היום לימודים סדירים באוניברסיטת ת"א, כבר חופשת סמסטר. זה לא מנע מקו 49 של דן להגיע לצומת גהה בפתח תקווה עמוס מאוד מאוד עד אפס מקום (מכונה 7566) בשעה17.36 נכנסה לפתח תקווה.

 107. קו 204 כרגיל היה עמוס. התדירות הרשומה שלו היא אחת ל-5 דקות בשעות השיא אך בפועל אני ממתין הרבה יותר מזה.

 108. אתמול קו 66 לכיוון כרמלית התעכב המון זמן בתחנה הראשונה של ארלוזורוב, הוא ניסה להכניס עוד ועוד אנשים פנימה. הוא נסע בארלוזורוב עם אנשים דבוקים לדת הקדמית ועם אנשים דבוקים לדלת האחורית, מכונה 7006, שעה 17:55

 109. קודם כל – אני חייבת לשבח אתכם, האתר מאוד ברור, מפורט, לגבי כל החברות האוטובוסים שיש, יותר מפורט מאשר באתרי חברות האוטובוסים עצמם שלא מעט אני מוצאת את עצמי הולכת לאיבוד באתרים האלו, לדעתי הבעיה האמיתית זה שבמדינה כל כך קטנה יש כל כך הרבה חברות אוטובוסים, צריך כרטיס מיוחד לכל חברה ואני לא מבינה את זה, לדעתי צריך להיות רק חברה אחת, מרוכזת, שהיא תהיה הכי יעילה ותפעל בכל המקומות. הרב קו היה אמור לפתור את הבעיה הזו אבל היא פשוט "חיסל" את הנייר וזהו.

  • ראשית, תודה על המחמאות.
   שנית, לתחרות יש צדדים טובים וצדדים פחות טובים אך בשורה התחתונה כבר הייתה לנו חברה אחת ענקית במשך עשרות שנים ושירות טוב לא היה יוצא מזה. ההיפך, אותה "אגד" מנעה במשך שנים את התפתחות הרכבת וכן לא טרחה לפתח את מערכות התחבורה משל עצמה. זו הייתה בין השאר הסיבה לתחילת המכרזים. עדיין יש הרבה בעיות אצל החברות החדשות, והשאלה בסופו של דבר היא כיצד עושים רגולציה וזה לא הצד החזק כאן ולכן יוצא שחברות עושות מה שהן רוצות, במיוחד בכל הקשור לדברים כגון פרסום מידע, תחזוקת תחנות, ובחלקן יש גם בעיות אמינות של אוטובוסים או מעט מדי רזרבות על מנת לעמוד בתגבורים ("מטרופולין" בקווי תל אביב – באר שבע למשל). אחת הסיבות שהוקמנו היא גם לעקוב אחרי המכרזים החדשים ולהפוך אותם ליותר מוכווני צרכן.

 110. היום לא ה-20.6 אלא כבר אמצע החופש 11.7.12 ובשעה שלא אמור להיות עומס, וכבר לקראת סוף הקו, היכן שאמור להיות פחות עומס, היה עומס גדול מאוד על מפרקית ועל מכונה רגילה. קו 66 מכיוון כרמלית לכיוון פתח תקווה. הייתי בתחנת בילינסון/קניון אבנת ומפרקית 580 באה בקו 66 בשעה 21.20 עמוסה מאוד, כמה אנשים ירדו, אבל היא התעכבה 2 דקות כי הרבה אנשים שבילו בקניון חזרו, ובקושי היה אפשר להיכנס. אני לא עליתי על ה"תענוג". רק היא עזבה את התחנה, בא עוד 66 מכונה 7051 שהיה מלא באנשים שדבוקים לדלת הקדמית, למזלם של האנשים יותר ירדו מאשר עלו.

 111. עופרי אשכנזי

  1. אני לא מבינה מה יש באוטובוסים ביום שישי בשעה אחת בצהריים שהם כל כך עמוסים?!66, 40, 22 ו 25 ואני בטוחה שיש עוד כמה לגבי 66:עליתי ברחוב ארלוזורוב(לכיוון מסוף כרמלית) עם עוד 2 אנשים ועוד רגע כבר הסתרתי לנהג את החלון מרוב שהיה עמוס ועוד במפרקית!!!!!
  2. ש66 הסתובב לדיזינגוף ראיתי בצד השני מיניבוס 22 מפוצץ.
  לגבי 40 ו25: זה חברה שלי אמרה לי בגלל שאני כותבת לאתר לכן אני לא יכולה לתאר מה היה אני יודעת שהיא אמרה לי שלא שלחו מפרקית ל40.

 112. אתמול (15.8.12) בשעה 14:50 הגיעו קו 51 וקו 66 לבילינסון לכיוון תל אביב. 66 היה במכונה קצרה, והסתירו לי אותו. קו 51 היה במפרקית!!! מפרקית מספר 503 והוא היה מאוד מאוד עמוס!!!! אם מפרקית בשעה טרם העומס, והפוך מכיוון היוממות כל כך עמוסה מה יהיה בשעות העומס עם קו 51

 113. קו 204 שוב היה מלא עד אפס מקום הערב מהתחנה המרכזית. הקו הזה צריך תדירות הרבה יותר גבוהה בערב פעם ב-15-20 דקות זה לא מספיק בטח כשלפעמים גם לא עומדים אפילו בתדירות הזו. גם תגבור קו 16 יתקבל בברכה מבחינתי

 114. קו 204 נוסע עמוס גם בשעות אחה"צ המאוחרות כשהוא לא מעלה נוסעים בלוינסקי. היו צריכים לדאוג לסינכרון יותר טוב שלו עם 104 – מתסכל שקו 104 חצי ריק ו-204 מלא עד אפס מקום. אפשר גם להאריך את קו 4 כך שהוא ייסע כמו 204 עד האצ"ל, יפנה ימינה ללח"י, ימינה בהולץ ואז ייכנס לתחנה המרכזית. נכון שזהו סרבול, אך מדובר בתגבור משמעותי

 115. איזה קו יותר מהיר מת-ים לתל אביב 18 או 418? (בשעה 12 בלילה הם יוצאים ביחד ויוצא לי הרבה לינסוע בשעה הזו)

  ולמה אגד הפסיקו להוציא קבלות למשתמשים ברב-קו ? זה מבאס אני רוצה לדעת כמה כסף נשאר לי ומתי נגמר לי המעבר..

 116. קו 43 לתל השומר עמוס מאוד בבוקר(7:45)

 117. קו 58 בגבעתיים מכורזין לקניון איילון. אני עולה בתחנת מצולות ים בשעה 7:10 (כל יום) שבה אני בדרך כלל מצליח למצוא מקום ישיבה. אחרי כ3 תחנות (ברחוב וייצמן) האוטובוס מתמלא בצורה לא סבירה (אשמח לשלוח תמונות). פניתי לדן ואמרתי להם שיש את הבעיה הזאת והם אמרו שיבדקו את העניין ובמידת הצורך יוסיפו קווים (לא קרה). אני יורד בתחנת רכבת מרכז שבה האוטובוס קצת מתרוקן אבל נשאר מלא.
  חשוב לדעת שבאוטובוס הזה נוסעים הרבה אנשים מבוגרים (גבעתיים אחרי הכל) וכואב לי הלב לראות את הסבתא שקמתי בשביל שהיא תשב בקושי מפלסת את דרכה לדלת בירידה. (מה יקרה אם הנהג יבלום והיא תיפול ותשבור את האגן ? )
  בקיצור, גם אני מרגיש סרדין ונראה לי שאפשר לעשות משהו בנידון.

 118. קו 43 לכיוון תל השומר. בנוסף לאיחורים תמידים, עמוס עד אפס מקום כל בוקר עד תחנת השלום/הגבורה. היה טוב אם היו מחזירים את 143 למסלולו טרם הרפורמה, ובתדירותו הנוכחית בכלל היה מוריד המון עומס.

 119. קו 204 צפוף כל כך שאין מקום אפילו לעמוד. לדעתי התדירות שלו ושל קו 16 בפועל קטנה באופן משמעותי מהתדירות הרשומה. בכל מקרה, מניסיוני, הוא עמוס גם בבקרים לכיוון צפון ועוד יותר אחה"צ ובערב לכיוון דרום.

 120. השבוע חוויתי שני מקרים שבהם קו 204 היה מלא עד אפס מקום:
  יום שני בשעה 09:45 בכיוון צפון.
  אתמול בשעה 21:40 בכיוון דרום(אחרי 3/4 שעה המתנה)

 121. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  אני מתכנן לנסוע אחרי החג, ביום רביעי מתא ארלוזרוב לירושלים בקו 480.
  מה תדירותו? האם הוא עמוס? ומה זמן הנסיעה? האם הוא עומד בלוח הזמנים?
  תודה רבה לעונים

  • תדירות קו 480 משתנה בהתאם לשעות היום ונעה בין 10 דקות בשעות השיא ל- 20-30 דקות בשעות הערב. לרוב התדירות היא 4-5 נסיעות. זמן הנסיעה בשעות הלא פקוקות הוא כ- 50 דקות והוא יכול להתארך עד שעה וחצי ואף יותר אם תופס אותך פקק (מה שדי שכיח בשעות העומס בכניסות לירושלים). הקו עמוס למדי, בייחוד בשעות הלחץ אבל התדירות הטובה מחפה על כך ואם אתה לא רוצה לעמוד, פשוט תחכה 10-12 דקות ותעלה בין הראשונים. הקו לרוב עומד בלוחות זמנים.
   מבחינת יום רביעי הקרוב, מכיוון שלא מדובר ביום חזרה לבסיס/אוניברסיטה סביר להניח שצריך להיות בסדר מבחינת עומסים. בכל מקרה כשיש עומס עומדים סדרנים ומכוונים את הנוסעים.

 122. די נעלמתם בחצי שנה האחרונה. אני עוקב אחרי הפייסבוק שלכם מדי פעם
  וגם שם נעלמתם כי יש שם בעיקר הודעות על שינויים במסלולים ותו לא.
  קראתי בקשר לרכבת לראשון מערב שאמורה להיות לכם פגישה עם אגד.
  כדאי לכם לדבר איתם על קווי ת"א, ובעיקר X71 ו-X26 שבימי שישי פועלים בתדירות נמוכה בהרבה מתדירותם בימי חול(לא מובן לי למה הם לא יכולים להוציא יותר מ-3 נסיעות בשעה), בניגוד לקווי דן שפועלים בתדירות
  הולמת. אני מקווה לשמוע ממכם בשורות טובות, ושהמתיחת 1 באפריל שלכם על הודעת מש' התחבורע תהפוך למציאות עוד בימינו. זוהי מטרתכם לא?

  • תומר, לצערנו אנו ארגון של מתנדבים ואלמנט הזמן הוא קריטי בפעילות. לצערנו יש לנו הרבה פחות זמן ולכן כביכול 'נעלמנו'. אנו מקווים שעוד נחזור לפעילות ועוד ישמעו עלינו.
   לגבי הפגישה עם 'אגד' – זו פגישה שתעסוק בשיפור התחבורה הציבורית בשיבא ובבר אילן. מה שחשוב להעלות זה לא רק התדירות בימי שישי אלא בעיקר שעות פעילות מוקדמות בשעון קיץ. זה לא הגיוני שקו 271 יסיים לפעול כבר ב- 16:10 בעוד קו 89 של 'דן' פועל עד 17:30 וקו 83 לראשון לציון אף מסיים פעילות ב- 15:30. ייתכן וכאן גם נעשה פעילות אקטיביסטית בנושא.

 123. אני נוסע מדי יום בצהריים בקטע המשותף לקווים 72/172. היום נסעתי בקו 172 ב-13:30 והקו היה עמוס ביותר. היה כ"כ עמוס עד שכמה נוסעים ירדו 2 תחנות לאחר התחנה שבה הם עלו כדי לתפוס קו עמוס פחות.
  אני חושב שצריך לתגבר את מזלג 72/172. זה גם יכול לפצות על ביטול אפשרי של קו 129 והארכת קו 72 למרכז ראשל"צ (הרי עד קניון הזהב קווים 72/129 נוסעים כמעט באותו מסלול).
  תודה.

 124. נסעתי אתמול במוצאי שבת מחיפה לתל אביב הרכבת הייתה מלאה עד אפס מקום היו שמה אנשים מבוגרים שנאלצו לעמוד. המצב הזה חוזר על עצמו כל שנה בחורף כאשר אנשים רבים חוזרים דרומה ברכבות. אני לא מבין למה רכבת לא מגבירה את תדירות או שולחת רכבות קצרות דו-קומתיות במקום לשלוח רכבות חדשות ארוכות?

 125. אני תלמיד בבית ספר שבח מופת בתל אביב ואני גר בחולון, וזה פשוט סיוט להגיע כל בוקר בקו 171 לתל אביב וחזרה, זה נס אם יש מקום ישיבה וכל יום אני צריך לסוע בצפיפות איומה 40 דקות עם תיק על הגב, ובחזרה זה עוד יותר סיוט, לפעמים האוטובוס נוסע שעה הביתה שברכב יכולתי להגיע ברבע שעה והרבה פעמים האוטובוס דילג על התחנה פשוט ולא יכולתי להגיע הביתה והייתי צריך לחכות חצי שעה.
  התדירות של קו 171 היא זוועתית ובצהריים שיש הרבה אנשים הוא בא פעם בחצי שעה, וזה סיוט כי אם הוא מדלג צריך לחכות עוד חצי שעה.
  חברת אגד לא עושה כלום, לא משפרת תדירות, פשוט לא עושה כלום 😦

 126. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  את הכול קובע משרד התחבורה, אגד היא בסך הכול הזכיין. היא לא יכולה להוסיף/להוריד נסיעות מתי שבא לה. היא יכולה אולי לבקש, וגם אז לא בטוח שהבקשות שלה ייענו.

 127. קו 567של אגד מתל אביב לכפר סבא בשעות הבוקר עמוס בצורה מטורפת וכל האוטובוס יורד בצומת רעננה ומחכה לקווים עירוניים של רעננה, למה לא משנים את זמני הנסיעה של קו 504?

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: